Geri Dön
DünyaSon dakika... Ekvator Ginesi'nin Bata şehrinde 4 büyük patlama!

Son dakika... Ekvator Ginesi'nin Bata şehrinde 4 büyük patlama!

Orta Afrika ülkesi Ekvator Ginesi'nin en büyük şehirlerinden Bata'da 4 büyük patlama meydana geldi. Orta Afrika ülkesi Ekvator Ginesi'nin en büyük şehirlerinden Bata'da dün askeri kışlada meydana gelen 4 büyük patlamada 17 kişinin öldüğü 420 kişinin yaralandığı bildirildi.

Sağlık Bakanı Guinea Salud, Twitter hesabından yaptığı paylaşımında, patlamaların Bata şehrinin Mondong Nkuantoma bölgesinde bulunan askeri kışlada meydana geldiğini bildirdi. 

Ölü sayısını bilmediklerini ama 300'den fazla yaralı olduğunu açıklayan Salud, izinli sağlık çalışanlarına görev yaptıkları hastanelere gitmeleri çağrısında bulundu. 

Salud, vatandaşlardan acil kan bağışında bulunmalarını da istedi. 

Olayın ardından şehirde telefon hatları ve internetin kesildiği belirtildi.

EKVATOR GİNESİ SAĞLIK BAKANI SALUD, BATA ŞEHRİNDEKİ PATLAMALARDA 17 KİŞİNİN ÖLDÜĞÜNÜ AÇIKLADI

Orta Afrika ülkesi Ekvator Ginesi'nin en büyük şehirlerinden Bata'da dün askeri kışlada meydana gelen 4 büyük patlamada 17 kişinin öldüğü 420 kişinin yaralandığı bildirildi.

Sağlık Bakanı Guinea Salud, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, dün meydana gelen patlamalarda şu ana kadar 17 kişinin öldüğünü, 420 kişinin yaralandığını duyurdu.

Askeri cephanelikte meydana gelen patlamaların etkisiyle kışlaya yakın birçok evin yıkıldığı ve birçok kişinin göçük altında kaldığı bilgisi paylaşılıyor.

Ölü ve yaralı sayısının artmasından endişe duyuluyor.

İzinli sağlık çalışanlarının görev yaptıkları hastanelere gitmeleri çağrısı yapan Salud, vatandaşlardan da acil kan bağışında bulunmalarını istemişti.

Cumhurbaşkanı Teodoro Obiang Nguema ise devlet televizyonu TVGE'de yaptığı açıklamada, kazanın dinamit ve mühimmat depolamaktan sorumlu birimin ihmalinden kaynaklandığını belirtti.

Eskişehir'de minibüs ile kamyonet çarpıştıEskişehir'de minibüs ile kamyonetin çarpışması sonucu 7 kişi yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet