DünyaSon dakika! Filipinler'de 7.6 büyüklüğünde deprem

Son dakika! Filipinler'de 7.6 büyüklüğünde deprem

02.12.2023 - 18:01 | Son Güncellenme:

Filipinler’in güneyindeki Mindanao Adası açıklarında 7.6 büyüklüğünde deprem meydana gelirken, Filipin Volkanoloji ve Sismoloji Enstitüsü (Phivolcs) tarafından tsunami uyarısı yapıldı. AFAD'dan yapılan açıklamada, "Herhangi bir uluslararası yardım çağrısı olmadığı bilgisi alınmıştır" denildi.

ABD Jeolojik Araştırma Merkezi (USGS) tarafından yapılan açıklamada, Filipinler’in güneyindeki Mindanao Adası açıklarında 7.6 büyüklüğünde deprem meydana geldiği belirtildi. Açıklamada, yerel saatle 22.37’de meydana gelen depremin derinliğinin 32.8 km olduğu duyuruldu.

Haberin Devamı

Filipinler Filipin Volkanoloji ve Sismoloji Enstitüsü (Phivolcs) tarafından yapılan açıklamada ise, depremin ardından tsunami uyarısı yapılırken, yerel saatle gece yarısına kadar tsunaminin Filipinleri vurabileceği ifade edildi. Ayrıca tsunaminin yarın Japonya’nın batı kıyısını da vurması bekleniyor.

Son dakika Filipinlerde 7.6 büyüklüğünde deprem

AFAD'dan yapılan açıklamada, "Bugün saat 17:37'de Filipinler Mindanao bölgesinde 7.6 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. An itibariyle Filipinler makamlarınca yapılan herhangi bir uluslararası yardım çağrısı olmadığı bilgisi alınmıştır. Gelişmeleri takip ediyoruz." ifadelerine yer verildi.