Dünya Fransa'da belediye başkanı falcıya gitti!: Ölü babamla konuşmak istiyorum

Fransa'da belediye başkanı falcıya gitti!: Ölü babamla konuşmak istiyorum

27.05.2024 - 10:03 | Son Güncellenme:

Fransa’nın güneyinde Akdeniz kıyısındaki Agde kasabası, güzel kumsalları ve yıl boyu güneşli olmasıyla tanınıyor. Bölge aynı zamanda düzenlenen cinsel içerikli partilerle de ünlü bir konum.

Fransada belediye başkanı falcıya gitti: Ölü babamla konuşmak istiyorum

Agde kasabası her yıl on binlerce insanı ağırlıyor ve bölge Fransız halkının yakından takip ettiği bir konum. Cinsel içerikli partilerin yanı sıra adada yaşanan yeni bir gelişme önce Fransa daha sonra da dünya medyasında yankı uyandırdı. Bu skandal, kasabada oldukça meşhur olan bir falcı Sophia Martinez ile eski bir gizli servis görevlisi ve polis memuru olan belediye başkanı Gilles d'Ettore etrafında geçiyor. Her iki isim de şu anda hakların başlatılan soruşturma kapsamında hapiste. Falcı, belediye başkanını dolandırmakla, belediye başkanı da kamu kaynaklarını harcadığı için yolsuzlukla suçlanıyor. Martinez yıllar içerisinde ölülerle konuşabildiğini söyleyerek bir üne sahip oldu. Belediye başkanı da ondan kendisini ölen babasıyla görüştürmesini istedi. Martinez’in ruh çağırma seansları sırasında sesi aniden değişiyor ve belediye başkanının babasının tonuna bürünüyordu.

Haberin Devamı

Fransada belediye başkanı falcıya gitti: Ölü babamla konuşmak istiyorum

YILLARCA MANİPÜLE ETTİ

Falcı kadının geçen dört sene boyunca, olağanüstü vantrilokluk yetenekleriyle belediye başkanını şahsen ve telefonla manipüle ettiği iddia ediliyor. Vantrilokluk aynı ortamda bulunan kukla ve kukla sanatçısının karşılıklı diyaloğunun teatral olarak sunuma dayandırıldığı bir sanat. Vantrilok ağzını kıpırdatmadan karnından konuşarak kuklaya hayat veriyor.

Belediye başkanı, melekler de dahil olmak üzere ölülerin “seslerinden” binlerce gizemli telefon almış ve bunlardan bazıları belediye başkanını falcıya yardım etmeye çağırmış. Yolsuzlukla ilgili haberler de burada ortaya çıkıyor.

Belediye başkanının Martinez ve ailesi için Polinezya ve Tayland da dahil olmak üzere lüks tatiller için kamu fonlarından ödeme yaptığı iddia ediliyor. İddialara göre “sesler” belediye başkanını, falcının ailesinden birkaç kişiyi belediye meclisinde işe alması ve evini yenilemesi için de ikna etmiş. Belediye başkanıyla bağlantıları olan yerel işletmeler, belediye başkanıyla gelecekte yapacakları sözleşmeleri kaybetme korkusuyla işi ücretsiz yapmışlar. Belediye başkanının avukatı Jean Marc Darrigade Montpellier yakınlarındaki ofisinde, “Bu çılgınca bir hikaye” deyip ekliyor:

Haberin Devamı

“İnanılmaz bir şey çünkü siyasetin içinde, belediye başkanı ve eski milletvekili olan çok zeki bir adamınız var. Ve böyle bir adamın bir kadın tarafından manipüle edilebileceğini fark ediyorsunuz.”

"CİNSELLİK İÇİN İŞİNDE OLABİLİR"

Ancak Martinez'in avukatı Luc Abratkiewicz farklı bir görüşe sahip. Abratkiewicz, “[Martinez] belediye başkanının itimadına ihanet ettiğini kabul etti ama bu bir manipülasyon vakası değil çünkü [Martinez] yaptıklarını kabul etti. Aralarında doktorlar ve mimarların da bulunduğu diğer müşterileri onun mistik güçleri olduğunu söyledi” diyor. Avukatlar bunu reddediyor. Yerel halksa zaten cinsel ilişkinin olduğu bir kasabada yine her şeyin cinselliğe bağlı olduğunu söylüyor. Belediye binasının yakınındaki güneşli bir kafede oturan müşterilerden Jean-Max, “Belediye başkanını severim. Bana kalırsa iyi bir adam ama kandırıldı. Belki de ona aşıktı” diyor.

Bir başkası da gülerek, “Benim için skandalın merkezinde seks var. İşin içinde para varsa, cinsellik de işin bir parçası demektir. İkisi birlikte gidiyor” diye ekliyor. Aşırı sağ son yıllarda Fransa'nın bu bölgesinde önemli kazanımlar elde etti. Belediye başkanını en çok eleştirenlerden biri, Marine Le Pen'in partisinden hızla yükselen yerel bir politikacı olan Fabienne Varesano. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Varesano ise “Eli açık olabilir, pek çok farklı kadına aşık olabilir, bu onun özel hayatı. Ancak kamunun parasını kullanmak, bu farklı bir şey” ifadelerini kullandı.

Haberin Devamı

Fransada belediye başkanı falcıya gitti: Ölü babamla konuşmak istiyorum