Geri Dön
DünyaSon dakika... Güpegündüz soydular! Polisten hırsızlara 'çok yetenekli' övgüsü

Son dakika... Güpegündüz soydular! Polisten hırsızlara 'çok yetenekli' övgüsü

İngiltere’nin başkenti Londra’nın lüks semti Mayfair’deki bir kuyumcu dükkanında 5,8 milyon dolar (yaklaşık 49 milyon lira) değerinde yedi elmas güpegündüz çalındı. Akıllara durgunluk veren soygunda polis hırsızların 'çok yetenekli' olduğunu söyledi.

Son dakika... Güpegündüz soydular! Polisten hırsızlara 'çok yetenekli' övgüsü

Polis, soygunun kendisini mücevher uzmanı olarak tanıtan Fransız bir kadın tarafından gerçekleştiğini belirledi. Yapılan açıklamaya göre Lulu Lakatos adlı kadın cebinden çıkardığı çakıl taşlarıyla elmasları değiştirerek ortadan kayboldu. Kadın hapse mahkum edilirken, olaya karışan diğer kişiler aranıyor. 

MAĞAZA ÇALIŞANLARINI KANDIRDI

Son dakika... Güpegündüz soydular Polisten hırsızlara çok yetenekli övgüsü

İngiltere’de polis, başkent Londra’daki bir kuyumcuda 5,8 milyon dolarlık yedi elması çalan kadının son durumuyla ilgili bilgileri paylaştı. 60 yaşındaki Lulu Lakatos adlı bir Fransız kadın, 2016 yılında kendisini bir mücevher uzmanı olarak tanıtarak Boodles adlı mağazaya girmişti. Varlıklı bir Rus yatırımcı adına toplam değeri 5,8 milyon dolar olan 7 elması inceleyeceğini belirterek, mağaza çalışanlarını kandıran kadın, cebindeki çakıl taşlarıyla elmasları değiştirmişti. 

Son dakika... Güpegündüz soydular Polisten hırsızlara çok yetenekli övgüsü

Olayın üstünden beş yıl geçmesinin ardından mahkeme Lakatos’u mücevherleri çalmak için komplo kurmaktan suçlu bulundu beş buçuk yıllık hapis cezasına mahkum edildi.

Londra Metropolitan Polisi tarafından yapılan basın açıklamasında, kadının soygunu önceden planlandığını söyledi. Lakatos, soygundan bir gün önce Birleşik Krallık'a girdi ve iki adamla birlikte dükkanı incelemeden önce bir otelde kaldı. Ertesi gün, taklit edeceği elmas uzmanı "Anna" kılığında geri döndü.

Son dakika... Güpegündüz soydular Polisten hırsızlara çok yetenekli övgüsü

Polis, mücevherleri incelemek için mağazanın güvenli bir bölümüne götürüldüğünü ve onları çantasına koyduğunda personeli alarma geçirdiğini söyledi.

Ancak, Lakatos'un İngilizce iletişim kurmakta zorlanıyormuş gibi davrandığı bir konuşmadan sonra, görünüşe göre çantasındaki elmasları çıkararak endişeleri giderdi. Personel, Lakatos'un aslında, değersiz çakıllarla dolu farklı bir çanta çıkardığından mağazadan ayrıldıktan sonra haberdar oldu.

'ÇOK YETENEKLİ SUÇLULAR OLDUKLARINI GÖSTERİYOR'

Metropolitan Police's Flying Squad'dan çavuş William Man yaptığı açıklamada, "Bu, ünlü bir kuyumcudaki deneyimli ve profesyonel personel tarafından açıkça gerçekleştirilen cüretkar bir hırsızlıktı. Bu hırsızlığın titiz bir şekilde planlanması ve yürütülmesi, katılanların çok yetenekli suçlular olduğunu ortaya koyuyor. Bu hırsızlıkta önemli bir rol oynasa da, tek başına çalışmadığı açık ve olaya karışanları tespit etmek için soruşturmalar devam ediyor” dedi.

17 Eylül 2021 koronavirüs tablosu ve aşı haritası belli oldu! Vakalar...Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu açıklandı. Sağlık Bakanlığı tarafından 17 Eylül 2021 koronavirüs tablosu paylaşıldı. Bakan Koca yaptığı açıklamada, " Can kaybımız dünkü kadar fazla değil. Vaka sayımız, içinde olduğumuz hareketlilik dönemini aynı ciddiyetle yansıtıyor. Bu durum, yakın günlerde vefat sayılarına yansımaya devam edecek. Tam doz aşımızı olup, tedbirlere uyarak salgına karşı gerekli mücadeleyi vermeliyiz." dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner