Geri Dön

Son dakika haberi... İtalya'dan umutlandıran haber! Günlük ölüm sayısında düşüş var

Gelen son dakika haberine göre; Günlük ölüm sayılarındaki düşüşün devam ettiği İtalya'da corona virüs kaynaklı can kaybı son 24 saatte 260 artarak 26 bin 644'e yükseldi. İtalya'da uzun zamandan sonra ilk kez günlük ölüm oranı 300'ün altına düştü

Son dakika haberi... İtalya'dan umutlandıran haber! Günlük ölüm sayısında düşüş var

İki aydır süren Kovid-19 salgınına ilişkin son bilgiler, günlük düzenlenen basın toplantısı yerine Sivil Savunma kurumundan yapılan yazılı açıklamayla duyuruldu.

Açıklamada, ülkedeki aktif koronavirüs vaka sayısının hafta başında başlayan gerilemenin aksine bugün 256’lık artışla 106 bin 103’e ulaştığı bildirildi.

Ülkede bugüne kadar Kovid-19 bulaşanların toplam sayısı ise 197 bin 675 oldu.

Sivil Savunma verilerinde, iyileşenlerin sayısının bugün 1808'lik artışla 64 bin 928'e çıktığı kaydedildi.

Açıklamada, son 24 saatte Kovid-19'dan hayatını kaybedenlerin sayısının 260 daha artarak, 26 bin 644'e yükseldiği belirtildi. Ülkede bugünkü ölü sayısı, 14 Mart’tan (175) bu yana kaydedilen en düşük ölü sayısı oldu.

Yoğun bakımda tedavi görenlerin sayısındaki düşüş bugün de sürdü. Dün 2 bin 102 olan sayının bugün 93 düşüşle 2 bin 9’a gerilediği kaydedildi.

Sivil Savunma'nın verilere göre, ülke genelinde bugüne kadar 1 milyon 757 bin 659 test yapıldığı bildirildi.

Başbakan Conte'nin "ikinci aşama"yı bugün açıklaması bekleniyor

Başbakan Giuseppe Conte’nin bu akşam düzenleyeceği basın toplantısıyla, daha önce "Virüsle birlikte yaşayacağımız dönem" olarak tanımladığı 4 Mayıs'ta başlayacağı belirtilen "ikinci aşama"nın detaylarını açıklaması bekleniyor.

Conte, bugün La Repubblica gazetesinde çıkan röportajında, inşaat ve imalat sektöründen başlamak üzere 4 Mayıs’ta yeniden açılış üstünde çalıştıklarını belirtmişti.

Şanlıurfa'da minibüste 3 ceset bulunduOlay Şanlıurfa'da meydana geldi. Bir minibüsün içerinde 1'i çocuk 3 kişinin cansız bedeni bulundu. Bölgeye sevk edilen ekipler olay yerinde inceleme yaptı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet