Geri Dön
DünyaSon dakika: Hollanda'da oklu saldırı dehşeti: 2 ölü, 2 yaralı

Son dakika: Hollanda'da oklu saldırı dehşeti: 2 ölü, 2 yaralı

Son dakika haberine göre, Hollanda'nın batısında ok kullanılarak meydana gelen bir saldırıda 2 kişi hayatını kaybetti.

Son dakika: Hollanda'da oklu saldırı dehşeti: 2 ölü, 2 yaralı

Hollanda'nın Almeo kentinde gerçekleşen saldırıda iki kişi ok ile vurularak öldürüldü. Yetkililere göre, bir kişi yaralandı ve yaralanan zanlı tutuklandı.

De Telegraph'ın haberine göre, yetkililer bunun bir terör saldırısı olduğunu varsaymıyor. Şüphelinin saldırıyı neden gerçekleştirdiği henüz bilinmiyor. Olay yerine altı polis ekibi ve altı ambulansının yanı sıra, çevik kuvvet ekipleri de gönderildi. 

İlk başta polis durumun kontrol altında olduğunu duyurmuştu ancak daha sonra durumu GRIP 3 olarak bilinen duruma yükseltti, bu da nüfusun refahı için tehdit oluşturan bir durum olduğu anlamına geliyor.

Polis, daha sonra Twitter'dan yaptığı açıklamada bir şüpheliyi tutukladığını bildirdi. Olay yerinden haber veren gazeteci Mark Mensink, bir adamın güvenlik güçleri tarafından alındığını gördüğünü söyledi.

İki kişinin nasıl öldüğü henüz belli değil, çelişkili haberler ya okla vurulduklarını, ya da bıçaklanarak öldürüldüklerini bildiriyor.

Sosyal medyada olaya ait olduğu iddia edilen görüntüler yayınlandı. Bir kişinin evinin balkonunda çevredekilere ok attığı görüldü.

Olayın terörle bağlantılı olduğuna dair henüz bir işaret yok.

Siber dolandırıcıların oyununa gelmeyinNeredeyse her gün telefonumuza bilmediğimiz numaralardan mesajlar geliyor. Kendilerini banka ya da bilinen bir kurumun adıyla tanıtarak gönderdikleri linke tıklamamızı istiyorlar. İşte bu noktada siber dolandırıcılarının oyununa geliyoruz.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler