Geri Dön
DünyaSon dakika: Irak'ta ABD askerlerinin bulunduğu üsse saldırı

Son dakika: Irak'ta ABD askerlerinin bulunduğu üsse saldırı

Gelen son dakika haberine göre; Irak’ta Erbil'deki üssün ardından bu kez ABD askerlerinin bulunduğu Ayn el Esad hedef alındı. Reuters haber ajansı, çok sayıda roketin üsse düştüğünü bildiriyor.

Son dakika: Irak'ta ABD askerlerinin bulunduğu üsse saldırı

Irak'taki ABD üslerine bugün yeni bir saldırı gerçekleşti. Reuters haber ajansı, Anbar vilayetinde yer alan Ayn el Esad üssüne çok sayıda roketin düştüğünü bildiriyor.

 Anadolu Ajansı, üssüne 10 roketle hedef alındığını duyurdu.

Söz konusu üs, ABD'nin Kasım Süleymani'yi öldürmesinin ardından İran tarafından füzelerle geçen yılın başlarında vurulmuş, bazı Amerikan askerleri yaralanmıştı.

Irak'taki ABD üsleri, Şubat ayından bu yana hedef alınıyor. Erbil yakınlarında ABD’ye ait askeri üs yakınına düzenlenen roket saldırısında bir sivil Amerikalı çalışan hayatını kaybetti, aralarında bir Amerikan askeri olmak üzere beş kişi de yaralandı.

ABD’nin İran destekli milislerle arasındaki gerginliğin tırmandığı Irak’ta, geçen yılın Mart ayında düzenlenen saldırıda ise iki Amerikalı ve bir İngiliz asker ölmüştü.

Baykar Akıncı PT-3, yüksek irtifa ve yüksek hız testlerini başarıyla tamamladı.Baykar Akıncı PT-3, yüksek irtifa ve yüksek hız testlerini başarıyla tamamladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet