Geri Dön
DünyaSon dakika... İran'da corona virüsten bir günde en yüksek ölüm!

Son dakika... İran'da corona virüsten bir günde en yüksek ölüm!

İran'da yeni tip coronavirüs (Kovid-19) nedeniyle bir günde hayatını kaybedenlerin sayısı salgının başından itibaren en yüksek seviyeye çıkarak, 167 olarak kaydedildi.

Son dakika... İran'da corona virüsten bir günde en yüksek ölüm!

İran Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Sima Sadat Lari, Kovid-19 salgınında son  24 saatte ülke genelinde 167 kişinin yaşamını yitirdiğini, bunun şimdiye kadarki  en yüksek sayı olduğunu söyledi.

Lari, 2 bin 457 yeni vaka tespit edildiğini açıklayarak, böylece  Kovid-19 kaynaklı toplam can kaybının 10 bin 817'ye, vaka sayısının da 227 bin  662'ye çıktığını aktardı.

Hastalardan 3 bin 49'unun durumunun ağır olduğunu ifade eden Lari,  tedavileri tamamlanan 188 bin 758 kişinin ise taburcu edildiğini belirtti.

Sözcü Lari, ülkede şu ana kadar yapılan toplam test sayısının 1 milyon  666 bin 587 olduğu bilgisini paylaştı.

Lari,  Kirmanşah, Kürdistan, Huzistan, Hürmüzgan, Buşehr, Rezevi  Horasanı, Batı ve Doğu Azerbaycan eyaletleri "kırmızı bölge", İlam,  Sistan-Beluçistan Loristan ve Gülistan ise riskli bölgeler olarak belirlendiğini  söyledi.

 

Amerika'dan geldiler! Otele değil yediemin otoparkına götürdülerAmerika'dan Türkiye'ye turist olarak geldiler, ilk gördükleri yer yediemin otoparkı oldu. Çünkü turistlerin içinde bulunduğu araç çekildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet