Geri Dön

Son dakika... İsrail'de 2'nci Kovid-19 dalgasında sert yükseliş!

Gelen bir son dakika haberine göre, İsrail'de son 24 saatte 714 yeni tip coronavirüs (Kovid-19) vakası tespit edilirken, 2 Nisan'dan bu yana en yüksek günlük vaka sayısı kaydedildi.

Son dakika... İsrail'de 2'nci Kovid-19 dalgasında sert yükseliş!

Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Kovid-19 teşhisi konulan 1 hastanın daha yaşamını yitirdiği belirtildi.

Ülkede Kovid-19 kaynaklı can kaybının 320'ye ulaştığı ifade edilerek 714 kişide daha Kovid-19 tespit edildiği ve toplam vaka sayısının da 24 bin 688'e  yükseldiği kaydedildi.

Böylece Kovid-19 salgınında 2'nci dalganın etkisine giren İsrail'de 2  Nisan'dan bu yana en yüksek günlük yeni vaka sayısı tespit edilmiş oldu.  Açıklamada ayrıca, hastalardan 46'sının durumunun ağır olduğu, 17 bin 272 kişinin  ise iyileştiği aktarıldı.

AKTİF VAKA SAYISI 7 BİNİ GEÇTİ

Ülkede geçen ay 2 binin altına düşen aktif vaka sayısı, son günlerdeki  artışla 7 bin 96'ya yükseldi.

İsrail'de geçen ay günlük vaka sayısının 20'nin altına düşmesi üzerine  Kovid-19 tedbirlerinin çoğu kaldırılmıştı.

Salgın nedeniyle kapatılan okullarda yeniden eğitime başlanmış,  alışveriş merkezleri, pazarlar ve lokantaların da içinde yer aldığı işletmeler  tekrar açılmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dünyaya çok net Ayasofya mesajıSon dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Botan Çayı Beğendik Köprüsü'nün açılışına video konferansla katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan törende yaptığı konuşmada Ayasofya'nın ibadete açılmasıyla ilgili, 'Haklı kararlılığımızın sonucu olarak ibadete açtık. Kimin ne dediğine değil milletimizin ne istediğine göre bu kararı aldık' dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber