Geri Dön
DünyaSon dakika... Katar'da gözaltına alınan Maliye Bakanı yerine Sanayi Bakanı getirildi!

Son dakika... Katar'da gözaltına alınan Maliye Bakanı yerine Sanayi Bakanı getirildi!

Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani'nin, Maliye Bakanı Ali Şerif el-İmadi'yi görevinden alarak yerine Ticaret ve Sanayi Bakanı Ali Bin Ahmed el-Kuvari'yi atadığı belirtildi.

Son dakika... Katar'da gözaltına alınan Maliye Bakanı yerine Sanayi Bakanı getirildi!

 

Katar Emirlik Divanından yapılan yazılı açıklamada, Katar Emiri Al Sani'nin konuyla ilgili yayımladığı kararnameye ilişkin bilgi verildi. 

Emir Al Sani'nin Maliye Bakanı İmadi'yi görevinden aldığı kaydedilen açıklamada, Ticaret ve Sanayi Bakanı Kuvari'nin mevcut görevi ile birlikte Maliye Bakanı olarak atandığı dile getirildi. 

Açıklamada daha fazla ayrıntıya yer verilmedi. 

Katar resmi ajansı QNA'nın haberine göre, Başsavcılıktan yapılan yazılı açıklamada, belge ve raporların incelenmesinin ardından Maliye Bakanı İmad, "yolsuzluk" suçlamasıyla gözaltına alınmıştı.

Raporlarda "kamu malına zarar verilmesi ve görevin kötüye kullanılması" gibi suçlamaların yer aldığı ve güvenlik güçlerine Maliye Bakanı İmadi'nin gözaltına alınması talimatı verildiği belirtilmişti. 

Açıklamada ayrıca, suçlamalarla ilgili geniş kapsamlı bir soruşturma başlatılacağı kaydedilmişti. 

Katar'da 2013'ten bu yana Maliye Bakanı olan İmadi, aynı zamanda Katar Hava Yolları (Qatar Airways) Yönetim Kurulu Başkanı ve Katar Ulusal Bankası (Qatar National Bank) Yönetim Kurulu Başkanı olarak da görev yapıyordu.

Tartıştığı üvey babasını 3 yerinden bıçakladıAdana'da Murat D., tartıştığı üvey oğlu Yasin K. (17) tarafından 3 yerinden bıçaklanarak yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet