Geri Dön

Son dakika... Kritik tarih belli oldu! İkinci kez geliyorlar

Amerikan heyeti, 15-16 Ocak’ta Türkiye’ye geliyor.

Son dakika... Kritik tarih belli oldu! İkinci kez geliyorlar

CNNTürk, ABD heyetinin 15-16 Ocak'ta Patriot müzakereleri için Türkiye'ye geleceğini duyurdu.

Bugün bir televizyon kanalının canlı yayınına katılan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada Patriotların, Rusya'yla üzerinde anlaşılan S-400 hava savunma sisteminin yerini alamayacağını belirtmişti.

Çavuşoğlu, "Bizim şu anda ihtiyacımız var. İlerde Patriot da alabiliriz, eğer şartları uyarsa. Zamanlaması, ortak üretim, teknoloji transferi, kredi imkanları, bunların hepsi uygun olursa. Bir ticaret yapıyorsunuz. Ama ticarette, 'diğerini iptal et benden al' şartını Türkiye kabul etmez" diye konuşmuştu.

Türkiye'nin Rusya'dan S-400 almasına ilişkin tamamlanmış bir anlaşmanın söz konusu olduğuna dikkati çeken Çavuşoğlu, "Rusya ile zaten S-400 anlaşması olmuş bitmiş bir anlaşmadır. Buna kimsenin bir şey söylemeye de hakkı yoktur" ifadesini kullanmıştı.

Koronavirüse yakalanan kuaför ve eski eşi 4 gün arayla hayatını kaybettiBursa’da kuaför Ferhunde Caner (65) ile boşanmalarına karşın birlikte yaşadığı Muharrem Karabulut (69), 4 gün arayla koronavirüsten yaşamını yitirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet