Geri Dön

Son dakika... Nükleer patlama gibi! İnanılmaz fotoğraflar geldi

Ukrayna'da Çarşamba günü havaya uçan cephanelikten geriye küle dönmüş orman ve açılmış dev çukurlar kaldı. Havadan çekilen fotoğraflar, yaşanan dehşetin boyutunu net şekilde gösteriyor.

Son dakika... Nükleer patlama gibi! İnanılmaz fotoğraflar geldi

Ukrayna'da hafta içinde patlayan cephaneliğin olayın ardından çekilen ilk fotoğrafları yayınlandı.

Reuters haber ajansının servis ettiği karelerde, küle dönen ağaçların ortasındaki dev çukurlar dikkat çekiyor.

Çarşamba günü Kalynivka yakınlarındaki ülkenin en büyük mühimmat depolarından birinde çıkan yangın, bir dizi patlamayı tetiklemiş ve kilometrelerce öteden görülen alevler gökyüzüne yükselmişti.

Havaya uçan cephanelikte yaklaşık 188 bin tonluk mühimmat bulunduğu açıklanmıştı.

Cephaneliğin çevresindeki yerleşim birimlerinde yaşayan yaklaşık 30 bin kişi tahliye edilmişti. Hava sahasının uçuşa kapatıldığı bölgede birçok cadde ve tren yolu da devre dışı kalmıştı.

Ukrayna, sık sık benzer patlamalara sahne olan bir ülke. Doğudaki Balakliya'da bulunan bir silah deposunda çıkan yangın günler süren patlamalara yol açmıştı.

Ukrayna ve Rusya yanlısı ayrılıkçılar arasında başlayan çatışmalar, üçüncü yılını doldurdu. Savaşta bugüne dek 10 binden fazla insanın yaşamını yitirdiği sanılıyor.

Sultangazi'de yol kenarında fuhuş pazarlığıKoronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkma kısıtlaması ve yeni tedbirlerin alınmasına rağmen Sultangazi’de fuhuş pazarlıkları kameralara yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet