Geri Dön
DünyaSon dakika... Okyanus ortasında yangın! Petrol tesisinde 'erimiş lav'

Son dakika... Okyanus ortasında yangın! Petrol tesisinde 'erimiş lav'

Reuters'in bildirdiğine göre, Meksika'daki devlet petrol şirketi Pemex'e ait bir su altı boru hattı gaz sızdırmaya başladı ve Meksika Körfezi'nde erimiş lav benzeri bir yangına neden oldu.

Son dakika... Okyanus ortasında yangın! Petrol tesisinde 'erimiş lav'

Petrol üretim tesisi, şirketin 1,7 milyon varil kapasiteli günlük üretiminin yüzde 40'ından fazlasını oluşturuyor. Yangının nasıl çıktığı tam olarak bilinmemekle birlikte, şirketin tesisinde "bir platforma bağlanan su altı boru hattında başladığı" bildiriliyor.

Herhangi bir can kaybı veya yaralanma bildirilmemesine rağmen, Körfez'deki deniz yaşamına verilen zarar konusunda endişeler var.

Yangının daha sonra yoğun çabalar sonucu söndürüldüğü bildirildi.

İklim adaleti savunucuları, gaz sızıntısının fosil yakıtların tehlikelerinin ve alternatiflerin tam olarak geliştirilememesinin böyle felaketlere yol açtığını düşünüyor.

Meksika Körfezi'nde 2010 yılında bir BP petrol kulesi patladı ve 130 milyon galondan fazla ham petrol suya karıştı. Bu, ABD'deki en büyük petrol sızıntısı oldu.

Macron'a yumurtalı saldırı!Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Lyon kentinde bir fuar ziyaretinde yumurtalı saldırıya uğradı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler