Geri Dön

Son dakika... Rusya 300 bine ulaştı!

ABD'nin ardından corona virüsün en çok görüldüğü ülke olan Rusya'da 9 bin 23 testin daha pozitif çıkmasıyla, vakalar 300 bini buldu.

Son dakika... Rusya 300 bine ulaştı!

Nisan ayı başına kadar yalnızca 5 bin vaka bildiren Rusya, geride kalan haftalarda bir anda corona virüs salgınının merkez üslerinden birine dönüştü.

Günlerce 10 binin üzerinde vaka açıklayan Moskova yönetimi, son 24 saatte ise 9 bin 263 testin pozitif sonuç verdiğini bildiriyor. Böylece, Rusya'da corona virüse yakalananların sayısı 299 bin 941 oldu.

Son verilerle, ülkede dört gün üst üste 10 binin altında vaka belirlendi.

Can kayıpları ise 115 artışla 2 bin 837'ye yükseldi.

Dünyadaki en büyük yüzölçümüne sahip Rusya'da, salgının en yoğun görüldüğü şehir ise beklendiği gibi başkent Moskova. Yetkiller, şehir nüfusunun neredeyse yüzde 2,5'nin corona virüse yakalanmış olabileceğini söylüyor.

Bakan Koca'dan, 'Tuğba hemşire' paylaşımı: MinnetarızSağlık Bakanı Fahrettin Koca, uzun süredir koronavirüs ile yaşam mücadelesi veren hemşire Tuğba Kuşdemir'in hayatını kaybettiğini açıkladı. Koca, "Hemşire Tuğba Kuşdemir, 1985 doğumlu iki çocuk annesiydi. 2015'te yakalandığı kanseri yenmişti. Görevi sırasında yakalandığı COVID-19 sebebiyle vefat etti." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber