Geri Dön

Son dakika... Rusya açık açık ilerliyor! Tatbikat geliyor...

26 yıllık iktidarında en zor günlerini geçiren Belarus lideri Lukaşenko'ya yardım elini uzatan Moskova yönetimi, iki ülkenin yıl sonuna kadar ortak takbikata girişeceğini duyurdu.

Son dakika... Rusya açık açık ilerliyor! Tatbikat geliyor...

Belarus ve Rusya genelkurmay başkanları, 2020 bitmeden iki ülkenin gerçekleştireceği ortak tatbikatın hazırlıklarını görüştü.

Tartışmalı seçimlerin ardından oldukça zor günler geçiren Aleksandr Lukaşenko'ya yardım elini uzatan Moskova, böylece bir adım daha ileri gitmiş oldu.

Bugün Belaruslu mevkidaşı Vladimir Makey ile görüşen Rus Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ise, Batılı ülkelere ateş püskürdü. Avrupa Birliği (AB) ve NATO tarafından 'yıkıcı' açıklamalar yapıldığını savunan Lavrov, "Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin sonuçlarından memnun olmayan muhalifleri destekleyen bazı yabancı ülkelerin Belarus yönetimine baskı kurma girişimini kınıyoruz" dedi.

Yakın müttefikler arasında son dönemde temaslar hızlanmış vaziyette. Rusya lideri Vladimir Putin, Belarus için bir polis gücü hazırladıklarını daha önce açıklamıştı.

26 yıldır Belarus'u yöneten Lukaşenko, haftalardır muhalifler tarafından protesto ediliyor ve gösterilerin ülke tarihinin en büyük protestosu olduğu bildiriliyor. Tartışmalı seçimleri Lukaşenko'nun yüzde 80 oy alarak kazandığı duyurulmuştu.

Hatay'da korkutan yangınHatay'ın Samandağ ilçesinde müstakil evde çıkan yangın hasara neden oldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet