Geri Dön
DünyaSon dakika... Rusya yanlısı olmakla eleştirilen Ukraynalı vekile ev hapsi!

Son dakika... Rusya yanlısı olmakla eleştirilen Ukraynalı vekile ev hapsi!

Ukrayna Parlamentosu Milletvekili Viktor Medvedçuk, devlete ihanet şüphesiyle önleyici tedbir olarak ev hapsinde tutulacak. Şubat ayında Ukrayna Ulusal Güvenlik ve Savunma Konseyi Medvedçuk'a ekonomik yaptırım uygulamış ve mal varlığını dondurmuştu.

Son dakika... Rusya yanlısı olmakla eleştirilen Ukraynalı vekile ev hapsi!

 

Ukrayna resmi haber ajansı Ukrinform'a göre, Kiev Peçersk Bölge Mahkemesi, Medvedçuk'un 9 Temmuz'a kadar önleyici tedbir olarak ev hapsinde tutulmasına hükmetti. 

Ukrayna Başsavcısı İrina Venediktova, 11 Mayıs'ta Yaşam için Muhalefet Platformu partisi milletvekilleri Medvedçuk ve Taras Kozak'ın devlete ihanetten şüpheli olduğunu duyurmuştu. 

Şubat ayında Ukrayna Ulusal Güvenlik ve Savunma Konseyi Medvedçuk'a ekonomik yaptırım uygulamış ve mal varlığını dondurmuştu. 

Ayrıca Kozak'a ait 3 televizyon kanalı Rusya'nın finanse ettiği gerekçesiyle kapatılmıştı. 

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Medvedçuk'un kızının vaftiz babası ve Medvedçuk, Rusya yanlısı olmakla eleştiriliyor.

Dondurma yiyerek girdiği bakkaldan cep telefonu çalan hırsız kameradaADANA'da, 3 iş yeri, 3 ev ve 1 otomobilden hırsızlık yaptıkları belirlenen 5 şüpheli, güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerinden tespit edilip, polis operasyonuyla yakalandı. Şüphelilerden Abdülaziz D.'nin hırsızlık anlarında dondurma yiyerek rahat tavırlar sergilemesi dikkati çekti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet