Geri Dön
DünyaSon dakika... Somali'de Türk şirketine terör saldırısı! 4 kişi öldü

Son dakika... Somali'de Türk şirketine terör saldırısı! 4 kişi öldü

Son dakika haberlere göre Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Mogadişu-Afgoye yolunun inşaatını üstlenen firmayı hedef alan saldırıda yaşamını yitirenlerden ikisinin Türk olduğunu açıkladı.

Son dakika... Somali'de Türk şirketine terör saldırısı! 4 kişi öldü

Somali'de Mogadişu-Afgoye yolunun inşaatını üstlenen firmayı hedef alan saldırıda yaşamını yitirenlerden ikisinin Türk olduğunu açıklandı.

BAKAN KOCA'DAN AÇIKLAMA:

Somali'de yaşanan terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısı 2’ye yükseldi. Yaralanan 3’ü Türk 14 kişinin tedavisine Mogadişu Recep Tayyip Erdoğan Hastanemizde devam ediyoruz. Yaralı vatandaşlarımızın hayati tehlikesi bulunmuyor. Saldırıyı şiddetle kınıyorum.

Dışişleri Bakanlığı, Somali'de bu sabah düzenlenen terör saldırısında aralarında biri Türk vatandaşı dört kişinin hayatını kaybettiği belirtilerek, Türk şirketi çalışanlarını hedef alan saldırının şiddetle kınandığı bildirildi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Somali'de bu sabah bomba yüklü araçla bir Türk firmasına yönelik gerçekleştirilen terör saldırısında, aralarında 1 Türk vatandaşının da bulunduğu 4 kişinin hayatını kaybettiğinin üzüntüyle öğrenildiği ifade edildi.

Saldırıda 4 Türk vatandaşı da yaralandı

Açıklamada, şunlar kaydedildi: "Olayda yaralanan 4 vatandaşımızın sağlık durumu yakından takip edilmektedir. Mogadişu-Afgoye yolunun inşaatını üstlenen ve Somali'nin kalkınmasına ve refahına katkıda bulunan bir Türk şirketi çalışanlarını hedef alan bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyor, yaralananlara acil şifa diliyor, dost ve kardeş Somali hükümeti ile Somali halkının yanında olduğumuzu bir kez daha vurguluyoruz."

 

Bakanlar Akar ve Varank, Kayseri'de çeşitli ziyaretlerde bulunduMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Kayseri'de ziyaretler gerçekleştirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet