Geri Dön
DünyaSon dakika... Suudi Arabistan bu yıl da haccı yasaklamayı planlıyor

Son dakika... Suudi Arabistan bu yıl da haccı yasaklamayı planlıyor

Reuters haber ajansına bilgi veren iki kaynak, Riyad yönetiminin koronavirüs nedeniyle hac ibadeti için ülkeye geleceklere izin vermemeyi düşünüyor.

Son dakika... Suudi Arabistan bu yıl da haccı yasaklamayı planlıyor

Henüz bir buçuk yılı doldurmadan dünya üzerinde 155 milyon insana bulaşan ve yaklaşık 3 milyon 250 bin kişiyi öldüren koronavirüs salgını, sosyal hayattan ibadetlere hayatın her alanını etkilemeyi sürdürüyor.

2020 yılında hac ibadeti için ülkeye geleceklere salgın nedeniyle izin vermeyen Suudi Arabistan, bu yıl da benzer bir adım atmaya hazırlanıyor. Reuters haber ajansına konuşan iki kaynak, Riyad yönetiminin hac izinlerini bu yıl da iptal etmeyi düşündüğünü söyledi.

Dünyanın dört bir yanındaki Müslümanlar, her yıl kutsal kentler Mekke ve Medine'yi hac ibadeti için ziyaret ediyor. Koronavirüs salgınından önceki son hac olan 2019 yılında, yaklaşık 5 milyon kişi Suudi Arabistan'a giriş yapmıştı.

Yanlışlıkla 2 metrelik timsah tuttu!Avustralya'da bir balıkçı, nehre attığı oltasına bir timsah takılınca dakikalarca hayvanın serbest kalabilmesi için çaba gösterdi. Yanındaki arkadaşı ise, yaşananları anbean kaydetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet