Geri Dön
DünyaSon dakika... Trenler çarpıştı! Onlarca ölü ve yaralı var

Son dakika... Trenler çarpıştı! Onlarca ölü ve yaralı var

Pakistan'da hareket halindeki bir trenden kopan vagon karşı yönden gelen araca çarptı, feci kazada 38 can kaybı var. Kazada 64 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Pakistan'ın Sindh eyaletinde meydana gelen tren kazasında ilk belirlemelere göre 38 kişi öldü, 64 kişi yaralandı. Yetkililer, eyaletin Gotki bölgesinde seyir halindeki yolcu treni vagonunun yerinden çıkıp sürüklendiğini ve karşı yönden gelen başka bir yolcu trenine çarptığını belirtti. Sukkur şehri Emniyet Müdür Yardımcısı Fida Mastoi, kazada ilk belirlemelere göre 38 kişinin öldüğünü, 64 kişinin yaralandığını söyledi.

Son dakika... Trenler çarpıştı Onlarca ölü ve yaralı var

Mastoi, arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü bilgisini paylaşarak, iki trende ortalama 900-1000 arası yolcu bulunduğunu kaydetti. Söz konusu kurtarma çalışmalarına Pakistan ordusu da katıldı.

Kazada her iki trenden toplam 11 vagon raydan çıktı.

Cumhurbaşkanı Arif Alvi ve Başbakan İmran Han, Twitter'dan kazayla ilgili taziye mesajı paylaştı.

Başbakan Han, konuyla ilgili kapsamlı soruşturma talimatı verdi.

AK Parti'li Ünal: Türkiye'nin yanında olan ve duran herkesle beraberizAK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, "Eğer mavi vatanı saldırganlık olarak nitelendirebiliyorsa bir siyasi anlayış, bu siyasi anlayışla ilgili bir sorun vardır. Terörü Türkiye içerisinde değil, Türkiye dışarısında karşılamak ve terörü kaynağında kurutmak için verdiğimiz mücadeleyi eğer birileri anlamıyorsa bunu siyasetle izah etmemiz mümkün değil. Bu yüzden biz Türkiye'nin yanında olan ve duran herkesle siyasi görüşü ne olursa olsun beraberiz" dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler