Dünya Tayland'da Türk turiste kadın tuzağı: Sen bir duşa gir

Tayland'da Türk turiste kadın tuzağı: Sen bir duşa gir

26.11.2023 - 16:12 | Son Güncellenme:

Tayland'a giden Türk turist, günlerdir görüştüğü kadın tarafından akılalmaz bir yolla tuzağa düşürüldü. Olayın detayları ise dünya medyasında yankı uyandırdı.

Taylandda Türk turiste kadın tuzağı: Sen bir duşa gir

Dünyada tatil denince akla gelen ülkelerden biri de Tayland. Türk turistlerin de uğrak durağı olan ülkenin başkentinden sonraki en büyük şehir olan Pattaya'da akıllara zarar bir olay meydana geldi. Dünya basınında da yankı uyandıran haberin başrolünde ise bir Türk bulunuyor.

Haberin Devamı

Türk turist geçtiğimiz hafta bir tanışma uygulaması üzerinden 38 yaşında olan bir Taylandlı kadın ile tanıştı ve kadın ile üç gün boyunca konuştuklarını belirterek en sonunda buluşma ayarladıklarını kaydetti. Pattaya'da bir kafede bir araya gelen ikili daha sonra bir otele geçti.

Taylandda Türk turiste kadın tuzağı: Sen bir duşa gir

"SEN DUŞA GİR"

Burada Nam isimli kadının kendisine "sen duşa gir" dediğini belirten Türk turist banyodan çıktığında hayatının şokunu yaşadığını söylüyor. Yaklaşık 60 bin lirası ve iPhone 14 Pro model telefonunun kayıp olduğunu fark eden Ruhan, hemen polisi aradı. Güvenlik kameralarını inceleyen polisler Nam'ın eyaletten kaçarak saklandığını belirledi.

Taylandda Türk turiste kadın tuzağı: Sen bir duşa gir

MOTOSİKLETLE KAÇARKEN YAKALANDI

Yapılan çalışmalar sonucunda önce Türk turistin telefonu yol kenarında bir yerde gizlenmiş olarak bulundu, kısa bir süre sonra da Nam motosiklet ile kaçarken yakalandı. Apar topar mahkemeye çıkartılan Nam, Tayland'ın imajını ve turizme olan güveni zedelediği gerekçesiyle tutuklandı.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Albay Somchai Teerapatpaisarn ise yaşananların ardından şöyle dedi:

Turistlerin başı beladaysa veya yardıma ihtiyaç duyuyorsa, 1155 numaralı telefon hattından Turist Polisi ile iletişime geçebilir