Geri Dön

Sudan’daki şiddet olaylarında 48 kişi öldü, 97 kişi yaralandı

Sudan’da meydana gelen şiddet olaylarında 48 kişinin öldüğü, 97 kişinin ise yaralandığı belirtildi. Şiddet olaylarının Cuma günü, yerlerinden edilmiş insanların kaldığı bir kampta iki kişi arasında çıkan kavga nedeniyle çıktığı ifade edildi. Şiddet olayları nedeniyle 24 saat sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Sudan’daki şiddet olaylarında 48 kişi öldü, 97 kişi yaralandı

Sudan’ın Batı Darfur eyaletindeki El Cuneyna kentinde iki kabile arasında yaşanan şiddet olaylarında kadın ve çocukların da aralarında bulunduğu 48 kişinin öldüğü belirtildi. Sudan Doktorlar Birliği, çıkan olaylarda en az 97 kişinin yaralandığını ve ölü sayısının artmasından endişe ettiklerini belirtti.

Şiddet olaylarının Cuma günü, yerlerinden edilmiş insanların kaldığı bir kampta iki kişi arasında çıkan kavga nedeniyle çıktığı ifade edildi. Çatışmaların bugün de devam ettiği öğrenildi. Şiddet olayları nedeniyle yerel makamlar eyalet genelinde 24 saat sokağa çıkma yasağı ilan etti.

Sudan’da Nisan 2019’da Ömer el-Beşir yönetimi devrilmiş, Ağustos 2019’da askeri-sivil bir ortak yönetim başlatılmıştı.

İneğin karnından çıktı! Gözlerine inanamadılarHatay'ın Reyhanlı ilçesinde beslenme güçlüğü çektiği için ameliyat edilen ineğin karnından 15 kilogram ağırlığında halat ve çivi çıktı. Ameliyatta çıkanlara inanamadıklarını aktaran Besici Bülent Cemiloğlu, "İp, çivi ve birçok katı plastik atık hayvanımızın karnından çıktı ve kesilmekten kurtulmuş oldu. Bu zamana kadar yaşamasına çok şaşırdık ve çok şükür sağlığına kavuştu." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet