Geri Dön
DünyaSuudi Arabistan'da bir ilk! Yasak kalktı

Suudi Arabistan'da bir ilk! Yasak kalktı

Suudi Arabistan'da son yıllarda kadın haklarındaki ilgli düzenlemelerle ilgi çekiyor. Bu kapsamda, ülke tarihinde bir ilk yaşandı. Başkent Riyad'da yapılan Suudi Arabistan Ulusal Günü geçit törenine ilk kez kadın askerler de katıldı.

Suudi Arabistan'da bir ilk! Yasak kalktı

NTV'de yer alan habere göre; Suudi Arabistan'ın tarihinde ilk kez kadın askerler bir askeri geçit  törenine katıldı. Törene katılanlardan bir kişi,  "Kutlamalarla gurur duyuyorum. Her yıl daha da güzelleşiyor. Crona virüs krizine rağmen bu yıl kutlamaların daha iyi olacağını umuyorduk" dedi. Öte yandan, Suudi Arabistan Velihat Prensi Muhammed bin Selman, yabancı yatırımcıları ülkesine çekebilmek için bir dizi sosyal ve ekonomik reformı uygulamaya koydu. Bu çerçevede kadınların araba kullanmasına getirilen yasak kaldırıldı.

Suudi Arabistanda bir ilk Yasak kalktı

Ayrıca, kadınların, ailelerinden bir erkeğin izni olmadan yurt dışına seyahat etmesine olanak tanıyan düzenlemeler yapıldı.

Suudi Arabistanda bir ilk Yasak kalktı

Muğla'da polisli evlenme teklifiMuğla'nın Menteşe ilçesinde kız arkadaşına evlilik teklifi yapmak isteyen taksiciye polis ekipleri yardım etti.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler