Geri Dön
DünyaTaco yeme yarışmasında boğularak öldü!

Taco yeme yarışmasında boğularak öldü!

ABD'nin California eyaletinde düzenlenen yemek yeme yarışmasında hayatını kaybeden Dana Hutchings'in ailesi, organizatörlere ihmal gerekçesiyle dava açtı.

Taco yeme yarışmasında boğularak öldü!

41 yaşındaki Hutchings, 13 Ağustos 2019'da Fresno Grizzlies beyzbol takımının müsabakasında düzenlenen taco yeme yarışmasında boğularak yaşamını yitirmişti.

Hutchings'in ailesi, yaşananlardan organizasyon şirketini sorumlu tutuyor. Dana'nın 18 yaşındaki oğlu Marshall, babasının yarışmanın riskleriyle ilgili gerekli şekilde bilgilendirmediğini savundu.

Dana, yarışma başladıktan dakikalar sonra Meksika'nın geleneksel yemeklerinden tacoları hızlıca yemeye çalışırken boğulmuş ve yere yığılmıştı.

Tazminat davasında aileyi temsil eden avukat Martin Taleisnik, profesyonel yeme yarışmalarına katılan kişilerin bedenlerini müsabakaya hazır hale getirmek için özel diyet ve egzersizlerle hazırlık yaptığını belirtti.

Taleisnik, "Amatör yeme yarışmalarındaysa durum her zaman böyle olmayabiliyor" dedi.

Organizatörlerin yeterli bilgilendirme yapmadığını savunan avukat, "Yarışmayı düzenleyenlerin katılımcılara riskleri anlatması ve onları korumak için tedbir alması lazım" diye ekledi.

Avukat, organizasyon dahilinde içki servis edildiğini, bunun da yarışmayı etkileyebilecek bir durum olduğunu belirterek şunları söyledi:

Amatör yarışmacılar, aldığı riskler konusunda tam olarak bilgilendirilmedi. Dana Hutchings yarışmaya katılırken kabul ettiği riskler hakkında yeterli bilgiye sahip değildi.

Tazminat davasının olaydan yaklaşık iki yıl sonra, ağustosta görülmesi planlanıyor.

Kaynak: Independent Türkçe

Temizlik işçisine kaldırım taşıyla saldırdılar; olay anı kameraya yansıdıSultangazi'de 3 temizlik işçisi darp edildi. İşçilerden birinin kaldırım taşları ile darp edilmesi güvenlik kamerasına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet