Geri Dön
DünyaTarihe karışabilir

Tarihe karışabilir

İngiltere’nin yaklaşık 150 yıllık gösteri mekânı Royal Albert Hall Kovid-19 salgını nedeniyle kapanma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı

Tarihe karışabilir

İngiltere’nin başkenti Londra’da bulunan ikonik yapılardan olan sanat merkezi Royal Albert Hall’un Kovid-19 salgını önlemleri nedeniyle kapanmanın eşiğine geldi. 1871’de Kraliçe Victoria’nın açtığı mekânın CEO’su Craig Hassal, uygulanması zorunlu olan 2 m mesafeli koltuk düzeninin mekânın kapasitesini sadece yüzde 30 kullanmasına izin vereceğini söyledi.

‘Ulus için bir trajedi’

Salgında kapatılan mekânın restoran ve bardaki tüm rezervlerin tükendiğini belirten Craig Hassal, “Royal Albert Hall’a düzenli gelir için yılda yüzde 85 dolulukta 378 performansa ihtiyacımız var” dedi. Frank Sinatra, The Beatles, Türkiye’den Sezen Aksu, Zeki Müren’in konserlerine ev sahipliği yapan tarihi mekânın kapatılmasını İngilizler “ulus için bir trajedi” olarak görüyor. 

Kurtulmuş, Konya'da silahlı saldırıda öldürülen 7 kişinin ailesine taziye ziyaretinde bulunduAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Konya'da aynı aileden 7 kişinin öldürüldüğü olaya ilişkin, "Bizim 83 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşımızın her birisi için Türkiye'nin her karış toprağı kendi ilidir, kendi memleketidir, kendi vatanıdır." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet