Geri Dön
Dünya‘Tedaviler bir işe yaramadı!’

‘Tedaviler bir işe yaramadı!’

Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da bulunan, ülkenin en büyük alışveriş merkezi Fields’te önceki gün düzenlenen silahlı saldırıda 3 kişinin hayatını kaybettiği ve 4 kişinin ağır yaralı olduğu bildirildi.

‘Tedaviler bir işe yaramadı!’

İRFAN KURTULMUŞ Kopenhag - Kopenhag Emniyet Müdürü Sören Thomassen, hayatını kaybeden üç kişiden ikisinin Danimarkalı gençler, birinin ise ülkede ikamet eden bir Rus vatandaşı olduğunu söyledi. Danimarkalı saldırganın, ihbar alındıktan 13 dakika sonra yakalandığını belirten Thomassen, saldırganın akıl sağlığının bozuk olduğunu ve bir terör amacı taşımadığını kaydetti. Nitekim sosyal medyada yer alan videolarda, saldırganın silahıyla intihar mimikleri yaptığı ve “psikolojik tedavinin bir işe yaramadığı” yönünde sözler söylediği görülüyor. Atış kulübüne üye olduğu ve akıl sağlığı sorunları olduğu bilinen Danimarkalı saldırganın, kullandığı silahın yasal olduğu ama kullanma ve sahip olma yetkisinin olmadığı belirtildi. Kopenhag Şehir Mahkemesi’nde dün hakim önüne çıkarılan ve cinayetle suçlanan 22 yaşındaki Danimarkalı zanlı, ilk etapta 24 gün kapalı bir psikiyatri kliniğine gönderilecek.

Bu arada Başbakan Mette Frederiksen, olayın gerçekleştiği yere giderek ölenler anısına çiçek koydu.

‘Tedaviler bir işe yaramadı’

NE OLDU?

Danimarka'nın başkenti Kopenhag'daki alışveriş merkezinde kalabalığa ateş açan saldırgan, üç kişinin hayatını kaybetmesine yol açtı. Büyük bir kaos ve paniğin yaşandığı ülkenin en büyük alışveriş merkezindeki saldırıda dört kişi de ağır yaralandı. Sosyal medyada yayınlanan videolarda elinde tüfekle görülen saldırgan, polis tarafından yakalandı. Danimarka'da en son 2015 yılında bir terör saldırısı gerçekleşmişti.