Geri Dön
Dünya‘Trump askeri güç kullanmayı düşündü’

‘Trump askeri güç kullanmayı düşündü’

Axios haber sitesi için konuşan ABD’li Senatör Lindsey Graham, Başkan Donald Trump’ın Venezuela’ya olası bir askeri müdahale konusunda kendisinden görüş aldığını öne sürdü.

‘Trump askeri güç kullanmayı düşündü’

Graham, Trump’a “Bu konuda yavaş olmalısınız, bu seçenek problem yaratabilir” ifadesini kullanmış. Trump’ın, kendisinin bu cevabına karşılık “Şaşırdım, sen herkesi işgal etmek istersin” dediğini aktaran Graham, Trump’ın bu tepkisine karşı da “Hayır. Askeri gücü sadece ulusal çıkarlarımız tehdit edildiğinde kullanmak istiyorum” cevabını verdiğini söyledi.

Öte yandan Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton ile ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, Venezuela devlet petrol şirketi PDVSA’ya yaptırım kararı aldıklarını açıkladı. Buna göre şirketle bağlantılı varlıklar yaptırım listesine girdi.

Yol ortasındaki yılanı eliyle yakalayıp, su bidonuna koyduANTALYA'nın Kepez ilçesinde, yol ortasındaki engerek yılanını görenler, ne yapacaklarını şaşırdı. Bir vatandaşın kuyruğundan yakalayıp su bidonuna koyduğu yılan, ardından doğal hayata geri bırakıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet