Geri Dön
DünyaTuvaletlerden 'kedi büyüklüğünde' fareler çıkıyor!

Tuvaletlerden 'kedi büyüklüğünde' fareler çıkıyor!

Bir haşere kontrol uzmanına göre, tecrit sırasında kemirgenler "daha büyük ve daha cesur" hale geldi.

Tuvaletlerden 'kedi büyüklüğünde' fareler çıkıyor!

Bir haşere uzmanı, "kedi büyüklüğünde" devasa sıçanların Birleşik Krallık'taki evleri işgal ettiğini ve hatta bazılarının tuvaletten girdiğini öne sürdü.

Haşere kontrol şirketi Ace Pest Control'ün patronu Andrew Dellbridge, Norwich'teki kemirgenlerin karantinadan sonra "daha büyük ve daha cesur" hale geldiğini ve hatta bir çifti evlerini terk etmek zorunda bıraktığını söyledi.

Dellbridge, işlerinden biri sırasında bir müşterinin klozetinde yüzen bir sıçan bulunca beyninden vurulmuşa döndüğünü aktardı.

Norwich Evening News'e konuşan haşere kontrol uzmanı, "Tuvalete girdiğinde bir ses duymuş. Aşağıya bakmış ve sıçan klozetin içindeymiş. Ve bu durum giderek daha da sık yaşanıyor" dedi.

Independent Türkçe'de yer alan habere göre eskiden etrafımızda dolanırlardı fakat şimdi eskiden kalkışamayacakları bir erişim elde ediyorlar.

Dellbridge, "taşan çöp kutularının" bu sorunu daha da kötüleştirdiğini ve şirketinin kemirgenlerle mücadele için fazladan personel almak zorunda kaldığını sözlerine ekledi.

Uzman şöyle devam etti: "Kullan-at kültürü nedeniyle çöplerimiz üst üste yığılıp duruyor ve onları besliyor.

EVCİL HAYVANLARINIZI DIŞARIDA BESLEYİN

Sıçanlar insanların evlerine ve iş yerlerine giriyor.

Norwich Belediye Meclisi'nden bir sözcü de şunları söyledi: "Evcil hayvanlarınızı dışarıda beslememeye çalışın ama bunu yaparsanız da onları beslerken orada bulunduğunuzdan ve sonrasında arta kalan yiyecekleri temizlediğinizden emin olun.

Mülklerinin yakınında sıçan görenler yabani hayvanları beslemekten kaçınmalı çünkü bu, kemirgenler için de bir besin kaynağı.

Ace Pest Control, Britanyalıları klozet kapaklarını kapalı tutmaya ve kemirgenlerin mülklerine girmesini önlemek için pencere ve garaj kapılarında delik olmadığından emin olmaya çağırdı.

Dellbridge'in uyarısından önce, geçen yıl da bir haşere kontrol kurumu koronavirüs tecritlerinin evlerde sıçan istilası için "mükemmel bir fırtına" yaratabileceği uyarısında bulunmuştu.

Haşere kontrol şirketi pest.co.uk'den Jenny Rathbone, kış ayları yaklaşırken firmasına gelen sıçan sorunuyla ilgili bildirimlerde genellikle yüzde 50'lik bir artış görüldüğünü söyledi.

Britanya'da yakalandığı düşünülen en büyük sıçan, burnundan kuyruğuna kadar yaklaşık 53 cm. ölçülmüştü ve 2018 Kasım'ında Bournemouth'ta bir mülkte bulunmuştu.

Kemirgeni yakalayan haşere kontrol uzmanı Terry Walker, insanlar "daha fazla atık" ürettiği ve "çöpe attığımız atıklar daha yağlı" olduğu için sıçanların da büyüdüğünü dile getirmişti.

Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu ( 27 Ekim 2021 )Sağlık Bakanlığı Türkiye'nin 27 Ekim 2021 koronavirüs tablosu ve aşı haritasını açıkladı. Türkiye'de son 24 saatte 355 bin 947 Kovid-19 testi yapıldı, 26 bin 896 kişinin testi pozitif çıktı, 210 kişi yaşamını yitirdi. Bakan Koca kritik tabloyu paylaşırken önemli uyarılarda bulundu.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler