Geri Dön
DünyaÜç Boris Vişnevski aynı sandıkta!

Üç Boris Vişnevski aynı sandıkta!

Rusya’nın en büyük ikinci kenti olan St. Petersburg, bu sonbaharda “garip” bir seçim için sandık başına giderek, “zorlu” bir tercih yapacak. Nitekim seçmenler sandıkta “üç Boris Vişnevski’den hangisine oy atacaklarına” karar verecek.

Üç Boris Vişnevski aynı sandıkta!

 

Sivri çıkışlarıyla bilinen kentin önemli muhalif siyasetçilerinden Vişnevski, Eylül’de hem yerel hem de federal meclis için adaylığını açıkladı. Ancak yetkililerin, muhalif seçmenin kafasını karıştırmak ve oyu bölmek için “spoiler adaylar” çıkarttığı belirtiliyor. Nitekim “fontana.ru” internet sitesinin aktardığına göre Vişnevski adaylığını duyurduktan iki ay sonra, iki Boris Vişnevski daha yerel meclise adaylığını koydu. Diğer iki adayın soyadını Vişnevski olarak değiştirmiş olabileceği tahmin ediliyor.

Aşı yaptırmadı, bebeği kuvöze kendi yoğun bakıma alındıAdana’da 8 aylık hamileyken koronavirüse yakalanıp erken doğum yapan ve yoğun bakımda tedavi gören Gülpembe Ünlü (30), en büyük pişmanlığının aşı yaptırmamak olduğunu söyledi. Bebeğini hiç görmediğini belirten Ünlü, "Hamileliğimde aşı olmaya tereddüt ettim. Bunun sonucunda hem çocuğum hem ben hayati risk yaşadık" dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler