Geri Dön
DünyaUçak motorunun içinde sürpriz! 15 dakika içinde kurtuldular

Uçak motorunun içinde sürpriz! 15 dakika içinde kurtuldular

Bir jet geçen yılın ağustos ayından beri Bro Tathan West havaalanının pistinde çalışmadan duruyordu. Uzun bir sürenin ardından motorları kontrol eden iki mühendis karşılaştıkları manzarayla adeta ‘zamanında buradaymışız’ diyerek işe koyuldu.

Uçak motorunun içinde sürpriz! 15 dakika içinde kurtuldular

Vale of Glamorgan'daki Bro Tathan West havaalanındaki A320 uçağının motorunda bir yıllık boşluğu fırsat bilen yırtıcı kuşlar, yuva yaptı. İki mühendis uçakta her şey yolunda mı diye kontrol için motora yöneldiklerinde şaşkınlıkla kerkenez civcivleriyle göz göze geldiler.

Uçak motorunun içinde sürpriz 15 dakika içinde kurtuldular

Hayatta oldukça için şanslı olan bu civcivler eğer kontrol edilmeden uçak çalıştırılsaydı kolayca ölebilirlerdi. Bu sebeple, gizlendikleri yerden kısa sürede çıkartılan civcivler, bir süredir beslenmedikleri için de kötü durumdaydı. Yetkililer kuşlara daha geç ulaşılsaydı muhtemelen hayatlarını kaybedeceğini söyledi.  

Müfettiş Simon Evans kuşları kurtarmanın kendisi için yeni bir deneyim olduğunu söyledi. Evans, ‘’Teknisyenler uçağın motorunu çalıştırmadığı için çok şanslıyız yoksa bu bir felaketle sonuçlanırdı.’’ dedi. 15 dakika içinde yavrular için hem su hem de yiyecek hazırdı. Kuşlara Umit ve Lucky isimleri verildi.

Yunanistan, para ve kıyafetlerini aldığı göçmenleri dövüp, Türkiye'ye ittiEdirne'den Avrupa ülkelerine gitmek için yasa dışı yollardan Yunanistan'a geçen bir grup göçmen, Yunan güvenlik güçlerince yakalandı. Göçmenler, uluslararası hukuka aykırı şekilde darbedilip üzerlerindeki kıyafetleri ve ayakkabıları alınıp, Türkiye'ye itildiklerini iddia etti. Pakistan uyruklu Yahya Hamed, "Orada 4-5 tane toplama merkezleri var. Geri göndermeden önce çok dayak attılar. Her kampta sopalarla vurdular, elbiselerimizi alıyorlar. Bazılarını plastik boruyla dövüyorlar" dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner