Geri Dön
DünyaUkrayna Devlet Başkanı Zelensky’den Ramazan Bayramı mesajı

Ukrayna Devlet Başkanı Zelensky’den Ramazan Bayramı mesajı

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelensky, ülkesindeki Müslümanların Ramazan Bayramı’nı kutladı.

Ukrayna Devlet Başkanı Zelensky’den Ramazan Bayramı mesajı

Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi’nin internet sitesinde Zelensky’nin Ramazan Bayramı mesajına yer verildi.

Müslümanlar için Ramazan Bayramı’nın manevi yükseliş anlamına geldiğini vurgulayan Zelensky, “Bu bayram milyonlarca Müslüman'ın hayırlı ve asil işler yapmasına vesile oluyor. Akrabalara ve yakınlara içtenlikle önem vermek, merhamet ve karşılıklı anlayış, toplumda barışın, uyumun ve birliğin korunmasına katkıda bulunan evrensel değerlerdir. Her Müslüman ailenin uyum ve refah içerisinde olmasını temenni ediyorum. Sizlere sağlık ve mutluluklar diliyorum” ifadelerinde bulundu.

RAMAZAN BAYRAMI'NA RESMİ STATÜ

Ukrayna Devlet Başkanı Zelensky, Ramazan ve Kurban bayramlarını ülkede ‘resmi dini bayram’ ilan etmeye hazırlandığı duyurmuştu.

 

İran uyruklu mimar kadını dakikalarca darbettiSosyal medyada bir kullanıcı, annesi ve kendisinin 2 yıldır şiddete ve tehdite maruz kaldığını öne sürüp, darp görüntüleri paylaştı. Görüntülerde bir kadını tokat ve tekmelerle darp eden saldırganın, "Seni öldürsem de ben ceza yemem. Haberin olsun. Alacağım ceza en fazla 3-5 ay. Her şeyi göze alıyorum" sözleri dikkat çekti. Adana Valiliği, sosyal medyada yer alan görüntülerde şiddete uğrayan kadın hakkında "Önleyici tedbir kararı" uygulandığını, gözaltına alınan eşinin çıkarıldığı adli mercilerce tutuklandığını bildirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet