Geri Dön
DünyaUkrayna Dışişleri Bakanı Kuleba, Alman mevkidaşı Rus hareketliliğini görüştü

Ukrayna Dışişleri Bakanı Kuleba, Alman mevkidaşı Rus hareketliliğini görüştü

Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba, Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas yaptıkları telefon görüşmesinde, Rusya'nın Ukrayna sınırındaki askeri hareketliliğini ele aldı.

Ukrayna Dışişleri Bakanı Kuleba, Alman mevkidaşı Rus hareketliliğini görüştü

 

Kuleba, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, Alman mevkidaşına desteği için teşekkür ettiğini belirterek, Ukrayna'nın, topraklarını kurtarmak konusunda diplomatik ve siyasi yollara bağlılıklarını vurguladı. 

Maas da Ukrayna-Rusya sınırındaki gelişmeleri dikkatle izlediklerini kaydederek, ateşkesi riske atmamak için tansiyonu düşürmek gerektiği konusunda Ukrayna ile hemfikir olduklarının altını çizdi. 

UKRAYNA-RUSYA SINIRINDA GERGİNLİK 

Ukrayna Genelkurmay Başkanı Ruslan Homçak, 30 Mart'ta Ukrayna Parlamentosunda yaptığı konuşmada, Rus Silahlı Kuvvetlerinin askeri tatbikat bahanesiyle Ukrayna sınırları yakınlarına birlik sevkiyatı yaptığını açıklamıştı. 

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov da Rusya'nın kendi toprakları içinde silahlı kuvvetlerini kendi takdirine bağlı olarak hareket ettirdiğini ve bunun hiç kimse için tehdit içermediğini ifade etmişti. 

Ukrayna'nın doğusundaki Donbas bölgesinde, sözde bağımsızlığını ilan eden Rusya yanlısı ayrılıkçılarla Kiev yönetimi arasında 2014'ten bu yana çatışmalar devam ediyor. Çatışmalarda 13 binden fazla kişinin hayatını kaybettiği belirtiliyor.

Sağlık Sohbetleri’nde beslenmenin bilimi konuşuluyor-5 | Sağlık Sohbetleri - Cnnturk.comCnnturk.com’da ekrana gelen Sağlık Sohbetleri’nde her hafta uzman konuklar, bilimsel araştırmalar ışığında, sağlıkla ilgili son gelişmeleri, farklı hastalıkları ve bu hastalıklara yönelik klinik beslenme tedavilerinin önemini tartışmaya devam ediyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet