Geri Dön
DünyaÜlkede 'delta' varyantı görüldü! 7 gün yasak ilan edildi

Ülkede 'delta' varyantı görüldü! 7 gün yasak ilan edildi

Endonezya, ülkede yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) ilk olarak Hindistan'da görülen "Delta" varyantına rastlandığını duyurdu.

Ülkede 'delta' varyantı görüldü! 7 gün yasak ilan edildi

Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, ülkede ilk kez Kovid-19'un iki kez mutasyona uğramış türü olan Hindistan varyantı olarak da bilinen "Delta" varyantının tespit edildiği 28 vaka görüldü. Bulaşıcı Hastalıkları Önleme ve Kontrol Birimi Direktörü Siti Nadia Tarmizi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, varyantın yayılmasını önlemek amacıyla gerekli tedbirlerin alınacağını kaydetti. Tarmizi, bu kapsamda geniş kapsamlı test faaliyetlerinin devreye sokulacağını ifade etti. Kovid-19 vaka sayılarında hızlı bir artışın görüldüğü Endonezya'nın Doğu Java Eyaleti'ne bağlı Kudus bölgesinde 7 gün sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

30 Temmuz koronavirüs tablosu belli oldu! İşte günlük vaka sayısı...Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu belli oldu. Türkiye'de son 24 saatte 256 bin 460 Kovid-19 testi yapıldı, 22 bin 83 kişinin testi pozitif çıktı, 69 kişi hayatını kaybetti. Kovid-19'la mücadele kapsamında son 24 saatte birinci, ikinci ve üçüncü doz toplam 1 milyon 424 bin 550 aşı uygulandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet