Geri Dön
Dünya‘Umudun fotoğrafı’ kazandı

‘Umudun fotoğrafı’ kazandı

Bu yıl 64’üncüsü düzenlenen prestijli fotoğrafçılık yarışması World Press’in kazananları belli oldu.

‘Umudun fotoğrafı’ kazandı

Dünyanın her yerinden 74 bin fotoğrafın yarıştığı yarışmada 2020’ye iz bırakan koronavirüs salgını, siyahi hakları için düzenlenen protestolar ve iklim krizi konuları ön plana çıkarken, ‘Dünya Basınında Yılın Fotoğrafı’ ödülünü Danimarkalı fotoğrafçı Mads Nissen kazandı.

Nissen’in çektiği, Brezilya’da bir huzur evinde yaşlı bir kadının salgın nedeniyle konulan şeffaf bir perdenin arkasından 5 ay aradan sonra bir kişiye sarıldığı anı gösteren fotoğraf ‘pandemide umudun sembolü’ olarak nitelendirildi. ‘Güncel Sorunlar’ kategorisinde ikincilik kazanan Jeremy Lempin’in fotoğrafı da bir diğer çarpıcı fotoğraf olarak yarışmada yer aldı. Söz konusu fotoğrafta, 24 yaşındaki kanser hastası bir kadın oğlu ve terapi atıyla yaşam mücadelesi verirken görülüyor.  

Sağlık Sohbetleri’nde beslenmenin bilimi konuşuluyor-5 | Sağlık Sohbetleri - Cnnturk.comCnnturk.com’da ekrana gelen Sağlık Sohbetleri’nde her hafta uzman konuklar, bilimsel araştırmalar ışığında, sağlıkla ilgili son gelişmeleri, farklı hastalıkları ve bu hastalıklara yönelik klinik beslenme tedavilerinin önemini tartışmaya devam ediyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet