Geri Dön
DünyaÜnlü şarkıcı ‘Organize’ seks suçlusu çıktı

Ünlü şarkıcı ‘Organize’ seks suçlusu çıktı

“I Believe I Can Fly” şarkısıyla ünlenen ABD’li şarkıcı R. Kelly, cinsel tacizin de aralarında bulunduğu 9 suçtan suçlu bulunurken, mağdurların avukatı Kelly’i “seks suçlularının en kötüsü” olarak nitelendirdi.

Ünlü şarkıcı ‘Organize’ seks suçlusu çıktı

DIŞ HABERLER - ABD’li şarkıcı R. Kelly, 20 yıl boyunca kadınlara ve çocuklara tacizde bulunma ve seks ticareti faaliyetinin de aralarında bulunduğu 9 suçtan suçlu bulundu. Tam adı Robert Sylvester Kelly olan şarkıcı, New York’ta 11 davacının ifade verdiği 6 haftalık bir davanın sonunda, menajerlerini, güvenlik görevlilerini ve yakın çevresindeki kişileri kullanarak, kadınları tuzağa düşürüp, kandırıp veya zorlayarak cinsel istismarda bulunmaktan suçlu bulundu.

Davaya konu olan iddiaların çoğu 2019’da yayınlanan “Surviving R Kelly” adlı belgeselde yer alırken, şarkıcının, mağdurlarını bazen konserine gelen izleyicilerden seçtiği veya müzik kariyerine yardımcı olma vaadiyle kandırdığı ifade edildi. Kelly’nin çevresine giren mağdurların, şarkıcının “Rob’un kuralları” diye adlandırdığı sıkı denetim sistemine, cinsel istismarına ve ağır cezalarına maruz kaldığı belirtildi. Ayrıca Kelly, organize suç girişiminin lideri olmaktan ve şantaj suçundan da suçlu bulundu. Mahkeme, Kelly’nin, henüz reşit olmayan şarkıcı Aaliyah’yla 1994’te evlenebilmek için belgelerde sahtecilik yaptığını da bildirdi.

‘EN KÖTÜSÜYDÜ’

90’larda “I Believe I Can Fly” şarkısıyla ünlenen Kelly hakkındaki cezanın 4 Mayıs’ta belirleneceği belirtilirken, şarkıcının 20 yıla kadar hapis cezası alabileceği açıklandı. Mağdurlardan bazılarını temsil eden avukat Gloria Allred, “47 yıldır avukatlık yapıyorum. Bu süre içinde kadınlara ve çocuklara karşı suç işleyen çok sayıda seks avcısının peşine düştüm. Bütün bunların arasında en kötüsü Kelly’ydi” dedi. Kelly’nin avukatı Deveraux Cannick ise müvekkilinin “karardan dolayı hayal kırıklığına uğradığını” ve kararı temyize taşıyacağını söyledi.

Öte yandan, Kelly ayrıca Chicago’da ayrı bir davada, çocuk pornografisi ve adaleti engelleme suçlarından da yargılanıyor. Kelly hakkında Illinois ve Minnesota’da da ayrı cinsel taciz suçlamaları var.

 

Türk-İş'ten asgari ücret mesajı! Bu rakamın altında...
700 milyon liralık vurgun! Her yerde aranıyordu, yakalandı
Trafikte bıçaklanmıştı! Atilla Saral’ın davasında karar
18 yıl perde açmadı! Cesetlere yaptıklarına duyanlar inanamadı
103 amiralle ilgili dikkat çeken tespit
Boşandılar ama kopamadılar! Merve ile Gürhan arasında neler oluyor?
İlk kez duyuruldu! Üç farklı hava aracına entegre edildi
Fenerbahçe'de ayrılık! Çılgın bonservis bedelini ilk kez duyurdular... Türk futbol tarihinde bir ilk
Hafta sonu tatili 2,5 güne çıktı! Ülkede tarihi değişim
'Ağa'lık böyle bitti! İstanbul’da iki ilçeyi mesken tuttular
Gözü dönen Çin'in şakası yok! Ve ortaya çıktı
Karan böyle rol çaldı! 'Anneni mi daha çok seviyorsun, babanı mı?'
Yüksel Yıldırım'dan övgü: Ozan Kabak'tan daha iyi olacak
Fotoğraf olay oldu! Başbakan sabaha karşı 4'te...
Robot süpürge tercihinde 5 önemli adım

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler