Geri Dön

Ünlülerin tarikatı mahkemede

Fransa’da faaliyet gösteren "Scientologie Kilisesi" tarikatı üyelerinin, organize bir şekilde dolandırıcılık yapmak suçlamasıyla yargılanmasına bugün Paris’te başlandı. Tarikatın yöneticisi yedi kişinin duruşması, 10 Haziranda sona erecek. Yargılanan kişiler, yasa dışı şekilde tarikat üyelerine, tedavi amaçlı olduğu iddia edilen, ancak gerçekte hiçbir faydası bulunmayan bazı ilaç ve cihazları satarak usulsüz kar sağlamakla suçlanıyor.
ABD’de 1954 yılında kurulan tarikatın, 159 ülkede 6 bin kilisesi ve milyonlarca müridi olduğu tahmin ediliyor. Tarikatın üyeleri, daha önce de Fransa’da çeşitli suçlardan yargılanmıştı. ABD’de aralarında Tom Cruise ve John Travolta gibi sinema oyuncularının da üyesi olduğu tarikat, Japonya, İspanya ve Kanada gibi ülkelerde dini örgüt statüsüne sahip.

Kuyumcu toptancısını önce dövdüler sonra paraları alıp kaçtılarİzmir'in Karabağlar ilçesinde kuyumculara altın tedarik eden bir toptancıyı takip eden kapkaççılar, toptancıyı önce darp etti, ardından para dolu çantayı alarak kayıplara karıştı. O anlar kuyumcunun güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet