Geri Dön

Uzan Paris'te sabah koşusunda

Cem Uzan, sığınma hakkı istediği Fransa'nın başkenti Paris'te sabah koşusu yaparken görüntülendi..

Uzan Paris'te sabah koşusunda

Uzan Pariste sabah koşusunda
Türk Emniyeti'nin başvurusu ile Interpol tarafından kırmızı bültenle aranmaya başlanan firari işadamı Cem Uzan'ın Eyfel manzaralı süper lüks bir rezidansta kalıyor. Uzan'ın geçici oturum belgesiyle kaldığı La Reserve Paris adlı rezidansın günlük fiyatı 4 bin Euro. Lexus marka lüks bir otomobille gezmeyi tercih eden Uzan, her sabah 10 kilometre koşuyor. Uzan'ı sabah koşusunda görüntüleyen Sabah Gazetesi'nin haberini yayınlıyoruz.

PARİS- Paris'in en seçkin semtlerinden birinde ultra lüks bir rezidansta kalan Cem Uzan, her sabah on kilometre sağlık koşusu yapıyor, bir yandan da Fransız makamlarının hakkında vereceği kararı bekliyor. Geçtiğimiz günlerde ansızın denizyoluyla Türkiye'yi terk eden ve Fransa'ya siyasi sığınma talebinde bulunan Uzan'ın Fransa'da kalıp kalmadığı kesin olarak bilinmiyordu. Hatta Fransa'nın Ankara Büyükelçisi Bernard Emie, Cem Uzan'ın siyasi sığınma başvurusunun, kaçak işadamının Fransa'da kaldığı şeklinde yorumlanmaması gerektiğini söylemişti. Ancak SABAH muhabiri Abdurrahman Şimşek'in araştırmaları sonucunda Cem Uzan'ın Paris'te olduğu belgelenmiş oldu.

EVİN GÜNLÜĞÜ 4 BİN EURO Cem Uzan'ın kaldığı La Reserve Paris adlı rezidansın günlük fiyatı 4 bin Euro... Eyfel Kulesi manzaralı rezidansın en güzel dairelerinden biri olan 150 metrekarelik 10. dairede kalan Cem Uzan'ı normal zamanlarda yakın koruması Gökhan Akboru'nun yönetimindeki 10 kişilik bir ekip koruyor. Korumaların çoğu Fransız... Firari işadamının kaldığı rezidans, Paris'in en seçkin bölgelerinden biri olan 16. bölgede, meşhur Eyfel Kulesi'nin arkasındaki caddelerden birinde yer alıyor. Rezidansın açık adresi ise; 10 Place Du Trocadero Et 11 Novembre 75016. Muhabirimiz Abdurrahman Şimşek, Cem Uzan'ın kaldığı La Reserve Paris adlı rezidansı dört gün boyunca izledi. Diğer bütün zamanlarda korumalarıyla gezen Cem Uzan'ın sabahları yaptığı uzun koşuda yalnız olduğunu gözlemledik.

'BENİ NASIL BULDUNUZ?' Cem Uzan, orada bulunduğumuz dört gün boyunca -tabii korumalarından sokağın 'temiz' olduğu onayını aldıktan sonra- iPod'unu kulağına takarak sabah koşusuna çıktı. Tanınmamak için şapka da takan ve Eyfel'den Paris'in en eski semti olarak bilinen "Île de la Cité'de"ki Notre Dame Katedrali'ne kadar koşan Uzan'ın kondisyonu da gayet iyi. Muhabirimiz, dördüncü günün sonunda Uzan'a SABAH gazetesinden geldiğini ve kendisiyle röportaj yapmak istediğini açıkladı. Bunun üzerine bir anlık şaşkınlık yaşayan Cem Uzan'ın ilk tepkisi "Beni nasıl buldunuz?" diye sormak oldu. Muhabirimizin "Türkiye'den niçin aniden ve yasadışı yollarla ayrıldınız, hakkınızda tutuklama kararı çıkarıldı, ne diyorsunuz?" şeklindeki sorularına gülümsemekle yetinen Uzan, muhabirimize el salladı.

LEXUS ARACIYLA GEZİYOR Muhabirimizin tespitlerine göre Cem Uzan, Paris'te zaman zaman taksiyle dolaşsa da genelde Lexus marka lüks bir otomobili tercih ediyor. Muhabirimiz ayrıca, Uzan'ın siyasi sığınma talebinde bulunduğu Paris'in 94. bölgesindeki Mültecileri ve Vatansızları Koruma Ofisi'ni de (OFPRA) buldu ve Uzan'ın siyasi sığınma talebi belgelerini ele geçirdi. Hakkında açılan pek çok davada yargılanan ve yurtdışına çıkış yasağı bulunan Cem Uzan, firar ettikten sonra gıyabi tutuklama kararıyla aranmaya başlanmıştı. Emniyet Genel Müdürlüğü Interpol Daire Başkanlığı Cem Cengiz Uzan'ın yakalanması için "difüzyon" kararı ile kırmızı bülten çıkarılması amacıyla Interpol Genel Sekreterliği'ne başvurdu. Türk Emniyeti'nin bu başvurusu kabul edildi. Ancak Uzan'la ilgili kırmızı bültenle arama kararı henüz Interpol'un kayıtlarına girmedi.

LÜKS REZİDANSTA KALIYOR Cem Uzan'ın Paris'teki yaşam standartları, bilinen mülteci imajının çok dışında... Kaldığı bu lüks rezidansın aylık kirası yaklaşık 250 bin TL... Ev, Eyfel Kulesi'nin hemen arka tarafında... Uzan sabahları, korumalarının "Sokak temiz" onayını aldıktan sonra iPod'unu takıp, şapkasını giyerek 10 kilometrelik koşusuna başlıyor. Abdurrahman Şimşek'in izlediği 4 gün boyunca Uzan'ın SABAH gazetesi aldırdığı görülürken, 50 yaşına merdiven dayayan Uzan'ın kondisyonu son derece yerinde... Abdurrahman Şimşek konuşmak isterken, kendisine yetişmekte hayli zorlandı.

Filmden etkilendi! Gören telefona sarılıyorBir zamanlar özellikle gençlerin ilgi gösterdiği Fransız polisiye komedi filminin meşhur 'Taksi'sinin bir benzeri Trabzon'da yapıldı. 1998 yılı yapımı olan filmde başrol oyuncusunun kullandığı modifiyesi ile dikkatleri üzerine çeken otomobili Trabzon sokaklarında görenler büyük şaşkınlık yaşıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet