Geri Dön
DünyaValiye ikinci taciz suçlaması

Valiye ikinci taciz suçlaması

ABD’de New York Valisi Andrew Cuomo, eski danışmanının  ardından bir başka eski danışmanı tarafından daha cinsel tacizle suçlandı. Cuomo’nun eski danışmanlarından Charlotte Bennett (25) geçen bahar aylarında Cuomo’nun kendisine cinsel içerikli sorular sorduğunu iddia etti.

Valiye ikinci taciz suçlaması

Bennett, valinin kendisine “romantik ilişkilerde yaşın önemli olup olmadığını sorduğunu” ve “20’li yaşlardaki kadınlarla ilişkiye açık olduğunu söylediğini” ileri sürdü. Cuomo yönetiminde Kasım 2020’ye kadar yönetici asistanı ve sağlık politikası danışmanı olan Bennett, “Konuşmalarından valinin benimle birlikte olmak istediğini anladım ve çok rahatsız oldum” dedi.

63 yaşındaki Cuomo’nun eski danışmanlarından olan Lindsey Boylan da daha önce valiyi kendisine cinsel tacizde bulunmakla suçlamıştı. Cinsel taciz suçlamalarını reddeden  Cuomo ile ilgili soruşturmayı eski federal yargıç Barbara Jones’un yöneteceği bildirildi.

 

İran uyruklu mimar kadını dakikalarca darbettiSosyal medyada bir kullanıcı, annesi ve kendisinin 2 yıldır şiddete ve tehdite maruz kaldığını öne sürüp, darp görüntüleri paylaştı. Görüntülerde bir kadını tokat ve tekmelerle darp eden saldırganın, "Seni öldürsem de ben ceza yemem. Haberin olsun. Alacağım ceza en fazla 3-5 ay. Her şeyi göze alıyorum" sözleri dikkat çekti. Adana Valiliği, sosyal medyada yer alan görüntülerde şiddete uğrayan kadın hakkında "Önleyici tedbir kararı" uygulandığını, gözaltına alınan eşinin çıkarıldığı adli mercilerce tutuklandığını bildirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet