Geri Dön
DünyaVelayet davasında Brad Pitt önde

Velayet davasında Brad Pitt önde

ABD’li oyuncular Angelina Jolie (45) ile Brad Pitt (57) iki yıl önce boşandı.

Velayet davasında  Brad Pitt önde

Ancak 3’ü evlatlık olan 6 çocuklarının velayetleriyle ilgili davaları sürüyor. Angelina Jolie çocuklarının velayetini paylaşmak istemiyor, Brad Pitt ise ortak velayet istiyor. Jolie velayet davasında çocuklarının ifadesine başvurulması talebinin yargıç John Ouderkirk tarafından reddedilmesi üzerine ‘küplere bindi’. Brad Pitt’in bir avukatıyla iş ilişkisi olduğu gerekçesiyle Ouderkirk’in davadan alınmasını isteyen Jolie’nin mahkeme dosyasında şu ifadelere yer verildi: “Yargıç Ouderkirk adil yargılama yapmadığı için çocukların sağlığı, güvenliği ve refahıyla ilgili kanıtları uygunsuz şekilde davanın dışında tuttu.”

Dosyada Brad Pitt kastedilerek velayetin aile içi şiddet geçmişi olan bir kişiye verilmesinin çocukların zararına olacağı belirtildi. Angelina Jolie, ayrıca yargıcı 14 veya daha büyük bir çocuğun ifade vermesine izin veren Kaliforniya yasasını ‘dikkate almamakla’ suçladı.

‘Anlaşmaya yanaşmıyor’

Brad Pitt’in avukatları ise “Ouderkirk son derece adil yargılama yapıyor. Ama Jolie’nin itirazları ve anlaşmaya yanaşmaması çocuklara zarar veriyor” denildi. Angelina Jolie’nin velayet davası istediği gibi sonuçlanmazsa hukuk savaşını itirazlarla sürdüreceği belirtiliyor.

Yangınlara havadan ve karadan müdahale ediliyorAntalya'nın Manavgat ilçesindeki orman yangınına havadan ve karadan müdahale sürüyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet