Geri Dön

Volkan Bozkır’dan ‘çok taraflı çözüm’ mesajı

Birleşmiş Milletler (BM) 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır, Kovid-19 salgını ve insanlığın karşı karşıya olduğu en büyük tehdit olan “iklim değişikliği” gibi küresel sorunların, dayanışma ve çok taraflı sistemle çözülebileceği mesajı verdi.

Volkan Bozkır’dan ‘çok taraflı çözüm’ mesajı

Bozkır, sanal ortamda düzenlenen BM 75. Genel Kurul görüşmelerinin kapanışında yaptığı konuşmada, uluslararası düzeyde başka hiçbir platformun BM’ninki gibi bir birleştirme gücüne sahip olmadığına ve hiçbir örgütün bu kadar çok sayıda lideri bir araya getiremediğine dikkati çekti.

Dünya liderlerinin çoğunun, çok taraflılığa ve BM’ye olan bağlılıklarını zirvede ortaya koyduğunu vurgulayan Bozkır, liderlerin salgın ve iklim değişikliği gibi küresel meselelerin çözümünde, en etkin yöntemin çok taraflılık olduğunu belirttiğini söyledi.

Bakan Akar’a Pakistan'da 'mehter' sürpriziMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Pakistan Deniz Kuvvetlerinin Karaçi’deki eğitim tesislerini ziyaretinde mehter sürpriziyle karşılandı. Askeri bando, Akar'ın ziyareti dolayısıyla Mehter Marşı'nı çaldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber