Geri Dön
DünyaWatergate skandalının beyni olan isim öldü

Watergate skandalının beyni olan isim öldü

ABD’nin eski başkanı Richard Nixon’ın 1974’te istifasıyla sonuçlanan “Watergate Skandalı”nın beyni olarak bilinen eski FBI ajanı G. Gordon Liddy’nin 90 yaşında hayatını kaybettiği açıklandı.

Watergate skandalının beyni olan isim öldü

Liddy, görevi Nixon yönetimi için utanç verici bilgi sızıntılarını bulmak ve başkanın rakiplerinin itibarını zedelemek olan “tesisatçılar” adlı Cumhuriyetçi ajanlar ekibinin lideriydi. Liddy, 1972’de başkent Washington’da Watergate binasındaki Demokrat Parti karargahına girmeye çalışan 5 hırsızın planındaki rolü nedeniyle suçlu bulunmuştu. Komplo, hırsızlık ve yasadışı telefon dinleme suçlarından hüküm giyen Liddy 4 yıl hapis yatmıştı. Liddy, daha sonraki yıllarda “ABD başkanına hizmet ediyordum ve yine olsa tekrar bir Watergate yapardım, ama bu kez çok daha iyi bir ekiple” demişti.

'Evin önünde neden durdunuz' diyen aile saldırıya uğradı!Burdur’da Veli Tural (37) ve ailesi, motosikletle evin önüne gelen 2 kişiye 'Neden durdunuz, ne yapıyorsunuz?' diye sorunca tartışma çıktı. Tartışmanın ardından bölgeden ayrılan 2 kişi, bir süre sonra kalabalık bir grupla gelip Veli Tural (37) ile babası, annesi, kardeşi ve yeğenini darbetti. Güvenlik kamerasına da yansıyan olayla ilgili Tural, "Bizi linç ettiler, saldırdılar. Savunmak için kendimizi eve kilitledik" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet