Geri Dön
DünyaYalnızlık hapı yolda

Yalnızlık hapı yolda

Eskiden sosyal bir sorun olarak görülürken artık bir halk sağlığı krizi haline dönüşen yalnızlığa çare olabilecek anti-yalnızlık ilacının testlerine başlandı

Yalnızlık hapı yolda

Kansere bile...

Hayatımızın belirli dönemlerinde yalnız kalabilir ya da yalnız hissedebiliriz. Eskiden içine fazlasıyla dönük insanların yaşadığı küçük bir sosyal sorun olarak görülen yalnızlık bilim dünyasında artık halk sağlığı krizi olarak görülüyor. Bazı ülkeler yalnızlıktan sorumlu bakanlıklar bile kurdu. Chicago Pritzker Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Beyin Dinamikleri laboratuvarı direktörü Stephanie Cacioppo da yalnızlık üzerine araştırma yapan bilim insanı. Cacioppa göre, yalnızlık davranış bozukluğu, bilişsel zayıflama, kanser gibi birçok hastalığın ilerlemesine neden oluyor.

İlacı yolda

Partneri John öldükten sonra araştırmasına hız verdiğini söyleyen Cacioppo, kronik yalnızlığın sadece size kendinizi kötü hissettirmekle kalmayıp, bağışıklık sistemini çökerterek vücudu enfeksiyonlara açık hale getirdiğini de ifade ediyor. Yürüttükleri çalışmada beynin yalnızlık hisseden alarm sistemini kısmayı amaçladıklarını aktaran Cacioppo, bazı ilaç bileşimleriyle başladıkları testlerden olumlu sonuç aldıklarını ve bu yılın haziran ayında çalışmaları sonuçlandırarak ortaya bir anti-yalnızlık hapı çıkarmayı hedeflediklerini söylüyor.

Birbirine bitişik 5 apartmanda yaşandı! Korku dolu anlarArnavutköy'de elektrik voltajının aniden yükselmesi sonucu birbirine bitişik 5 apartmandaki tüm dairelerdeki prize bağlı elektronik cihazlar bozuldu. Buzdolabından televizyona, bilgisayardan çamaşır makinasına, aydınlatma lambalarından binaların girişindeki elektrik panolarına varıncaya kadar tüm cihazlarının bozulduğunu iddia eden vatandaşlar zararlarının karşılanmasını istiyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet