Geri Dön
DünyaYasak aşkın sonu kanlı bitti! Aldatıldığını öğrenen polis kurşun yağdırdı

Yasak aşkın sonu kanlı bitti! Aldatıldığını öğrenen polis kurşun yağdırdı

ABD'nin New York şehri geçtiğimiz günlerde yaşanan, akıllara durgunluk veren bir cinayetle gündemde. Aldatıldığını öğrenen polis memurunun yaptıklarıyla ilgili basına sızan detaylar ise şoke edecek türden.

Yasak aşkın sonu kanlı bitti! Aldatıldığını öğrenen polis kurşun yağdırdı

ABD'deki New York Polis Teşkilatı bünyesinde görev yapan 36 yaşındaki Sean Armstead ve karısı Alexandra Vanderheyden (35), yaklaşık 9 yıldır evliydi ve çiftin evlilikleri zor bir dönem geçiriyordu. Armstead, görevde olması gereken bir günde hasta olduğunu iddia ederek izin aldı ve karısını takip etmeye karar verdi. Armstead ve Vanderheyden bir süredir evlerinin arka bahçesinde köpek barınağı kurmuştu ve Vanderheyden köpekleri gezdirmesi için evlerinin yakınlarında yaşayan genç erkekleri işe almıştı. Edward Wilkins de onun çalışanıydı.

Karısının kendisini kendisini 20 yaşındaki Edward Wilkins ile aldattığından şüphelenen Armstead, çifti takip etti. Alexandra Vanderheyden ve sevgilisi Edward Wilkins buluşacakları otele kendi arabalarıyla geldiler, genç kadının kocasının kendisini takip ettiğinden şüphelenmesi üzerine aracını gözlerden uzak bir noktaya park ettiler. Çift bir süre otelde kaldıktan sonra yemek için dışarı çıktı. İkilinin otele döndüğü sırada öfkeli koca karşılarına çıktı ve çift kaçmaya başladı.

OTOYOLDA TAKİP ETTİ

Karısı ve sevgilisinin arabalarına binerek kaçması üzerine polis memuru Sean Armstead peşlerine düştü. Otobanda tehlikeli bir kovalamacanın ardından bir dinlenme tesisi bahçesinde Edward Wilkins’in aracına çarparak onları durdurdu. Tesis yakınlarındaki otelde bulunan görgü tanıkları, çarpışma sesi duyduklarını ve ardından Armstead olduğunu düşündükleri bir kişinin bir adamı kovaladığını gördüklerini belirtti. Tanıklar kovalamacının ardından art arda silah sesi duyduklarını ve seslerin ardından bir kişinin yere yığıldığını söyledi.

Yasak aşkın sonu kanlı bitti Aldatıldığını öğrenen polis kurşun yağdırdı

Sean Armstead

Görgü tanıklarından olan Jennifer, o korkunç anı şu sözlerle anlattı:

"8 el silah sesi duydum. Polis, ölene kadar onu defalarca vurdu. Adamı öldürdükten sonra kendisini de vurarak yerdeki cesedin üzerine düştü. İki kişi de kan gölünün ortasında hareketsiz şekilde yatıyordu. Dehşet verici bir andı."

Yaşanan olayda Alexandra Vanderheyden ise bir yara almadan kurtuldu. Görgü tanıkları kadının cesetleri gördükten sonra büyük bir şok yaşadığını ve uzun süre ağladığını aktardı. Olayın ardından polis ekipleri Sean Armstead ile Alexandra Vanderheyden evini ablukaya aldı. 

Yasak aşkın sonu kanlı bitti Aldatıldığını öğrenen polis kurşun yağdırdı


Edward Wilkins

Yaşanan olayla ilgili polis soruşturması ise sürüyor. Soruşturma devam ederken Alexandra Vanderheyden’in ailesinden de olayla ilgili bir açıklama geldi. Vanderheyden’in kardeşi olan Joe Meyer, "Ailemiz, 8 Mayıs'ın sonlarında meydana gelen travmatik olaylardan doğrudan etkilendi. Tam olarak ne olduğunu öğrenmek için polis soruşturmasının sonucunu bekliyoruz. Medya mensuplarından, bu trajik olaya karışan ailelerin ve mağdurların mahremiyetine saygı duymalarını ve kolluk kuvvetlerinin etkili bir şekilde soruşturmasına izin vermelerini istiyoruz" diyerek ailenin yaşadığı şaşkınlığı dile getirdi.

KONUŞMAYI REDDETTİ

Polis memuru Sean Armstead tarafından öldürülen Edward Wilkins’in ailesi ise olayla ilgili konuşmayı reddetti.  Edward Wilkins’i öldürdükten sonra kendi hayatına da son veren polis memuru Sean Armstead’in New York Polis Teşkilatı'nda 11 yıldır görev yaptığı açıklandı. Armstead hakkında aşırı güç kullanımı ve görevi kötüye kullanmak sebebiyle beş şikayet bulunduğu, yapılan incelemeler sonucunda şikayetleri doğrulayacak bir delil bulunmadığı açıklandı.