Geri Dön
DünyaYıkılan köşkte Türk hamamı

Yıkılan köşkte Türk hamamı

Ünlü modeller Bella ve Gigi'nin babası Filistin asıllı Hadid'in yıkımına başlanan kaçak köşkünde Türk hamamı bulunduğu ortaya çıktı. Hamamdaki süslemeler dikkat çekti.

Yıkılan köşkte Türk hamamı

DIŞ HABERLER SERVİSİ - ABD'de ünlü mankenler Bella ve Gigi Hadid kardeşlerin babası, Filistin asıllı iş insanı Mohamed Hadid, Los Angeles'ın lüks semti Bel Air'deki malikânesinin kaçak olduğu gerekçesiyle 8 yıldır komşularıyla mahkemelik. Mahkeme kararınca yıkımına başlanan 100 milyon dolarlık malikânede bir Türk hamamının da bulunduğu ortaya çıktı. Malikânenin içinden yayımlanan fotoğraflarda, geçen yıl İstanbul'a gelen ve Türk kültürünü çok sevdiğini söyleyen Mohamed Hadid'in (73) yaptırdığı hamama gösterdiği özen ortaya çıktı. Türk hamamında süslü ahşap oymalar, renkli fayans ve mermerler ile aynalı duvarlar dikkati çekti.

'Joe ile işim bitmedi'

Mohamed Hadid, malikânenin kaçak yapıldığını ve kendi evleri için tehlike oluşturduğunu iddia ederek dava açan komşularından Joe Horacek (80) ile "işinin bitmediğini" söyledi. Horacek'in kendisine şantaj yaptığını belirten Hadid, "Horacek'e 3.5 milyon dolar ödeseydim, malikânem yıkılmayacaktı. Benden para alamamasının hıncıyla evimi yıktırmak için Los Angeles belediyesini bitmeyen şikâyetleriyle taciz etti. Yaptıkları yanına kâr kalmayacak. Malikânemin moloz yığınına dönmesi beni üzmüyor. Araziyi alan ne yaparsa yapsın" diye konuştu.

Yıkılan köşkte Türk hamamı

Hadid malikânesindeki Türk hamamının fotoğrafını paylaştı.

Yıkılan köşkte Türk hamamı