Dünya Yoğun bakıma alınmıştı! Eski İtalya Başbakanı Berlusconi'den yeni haber

Yoğun bakıma alınmıştı! Eski İtalya Başbakanı Berlusconi'den yeni haber

17.04.2023 - 00:00 | Son Güncellenme:

Eski İtalya Başbakanı ve iktidar ortağı Forza Italia Partisi'nin lideri Silvio Berlusconi yoğun bakımdan çıkarıldı.

Yoğun bakıma alınmıştı Eski İtalya Başbakanı Berlusconiden yeni haber

Eski İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi'nin sağlık durumuna ilişkin yeni bir gelişme yaşandı. Geçtiğimiz 5 Nisan tarihinde Milano'daki San Raffaele Hastanesi'ne kaldırılan ve lösemi teşhisi konularak yoğun bakıma alınan 86 yaşındaki Berlusconi'den iyi haber geldi. Uzun süren tedavi sürecinin ardından durumu iyiye giden Berlusconi yoğun bakımdan çıkarılarak normal odaya alındı.

Haberin Devamı

2011’DE İSTİFA ETMİŞTİ

İtalya’da 4 dönem başbakanlık yapan Berlusconi, 2016 yılında kalp ameliyatı geçirirken, prostat kanserini yendi. 2020'de korona virüse yakalanan Berlusconi, son yıllarda defalarca hastaneye kaldırıldı. Son olarak 27 Mart'ta kontrol amacıyla San Raffaele Hastanesi'ne kaldırılan Berlusconi, 30 Mart'ta taburcu edilmişti.

Berlusconi en son 2008-2011 yılları arasında başbakanlık yapmıştı.

BERLUSCONI'NİN KARIŞTIĞI SKANDALLAR

Silvio Berlusconi, İtalya'nın eski başbakanlarından biri olarak, birçok skandala karıştı. En dikkat çekenleri arasında cinsel skandallar, vergi kaçırma ve yolsuzluk davaları yer alıyor.

Berlusconi, 2011 yılında, seks partileri düzenlediği iddiasıyla yargılandı. Davada, Berlusconi'nin bu partilerde yasadışı seks işçileriyle ilişkiye girdiği iddia edildi. Ayrıca, Berlusconi'nin bu işçileri para karşılığı çalıştırdığı suçlamaları da ortaya atıldı.

Haberin Devamı

Vergi kaçırma davaları da Berlusconi'nin karşı karşıya kaldığı suçlamalar arasındaydı. İtalyan mahkemeleri, Berlusconi'nin şirketlerinin vergi kaçırdığına dair kanıtlara sahip olduklarını açıkladılar. Ayrıca, Berlusconi'nin yolsuzlukla suçlandığı davalar da vardı.

Berlusconi, ayrıca birçok tartışmalı açıklama yaptı. Örneğin, 2008 yılında, Almanya Şansölyesi Angela Merkel'e "bir zamanlar çok güzel bir kadındı" şeklinde bir yorum yaptı. Ayrıca, İtalya'nın kuzeyindeki Lombardiya bölgesinde bir depremin ardından, Berlusconi, "Hiç kimse, kurtarılanların büyük bir bölümünün seksi kadınlar olduğunu söylemedi" şeklinde bir açıklama yaparak eleştirilere maruz kaldı.