Geri Dön
Dünya‘Yükseliş’ asansörüyle New York’a kuş bakışı

‘Yükseliş’ asansörüyle New York’a kuş bakışı

ABD’nin New York şehrinin büyüsüne yüksekten kapılmak isteyenler için yaklaşık 500 metre yüksekliğinde yeni bir bina yapılıyor.

‘Yükseliş’ asansörüyle New York’a kuş bakışı

DIŞ HABERLER SERVİSİ - Manhattan’ın en yüksek binası ve 3.3 milyar dolara mal olması beklenen One Vanderbilt, camdan asansör ve şeffaf gökyüzü kutularıyla şehri kuş bakışı izleme imkanı sunacak. Binanın dışında yer alan “Yükseliş” adlı 77 katlı asansörün etrafı, tabanı ve tavanı tamamen camdan olup, 370 metre yükseğe çıkabilecek. Binada “gökyüzü kutuları” olarak tasarlanan camdan bölümler de yer alacak. 350 metre yükseklikteki camdan bölümlere veya asansöre binmeye cesareti olmayanlar için içi mera olan bir teras da bulunacak.

 

Sağlık Bakanlığı duyurdu: 5 milyon doz Sinovac aşısı Türkiye'ye ulaştıSağlık Bakanlığı, THY kargo uçağı ile Çin'den yola çıkan 5 milyon doz Sinovac aşısının bugün Türkiye'ye ulaştığını bildirdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşı randevularında yaş sınırının 30'a indiğini açıkladı. Öte yandan Bakan Koca'dan aşılarla ilgili randevu uyarısı geldi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet