Geri Dön
Ege1 Nisan’da İngilizler geliyor

1 Nisan’da İngilizler geliyor

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, ilçede turizm sezonunun 1 Nisan itibariyle başlayacağını açıkladı. Turistik işletmelerin bütün hazırlıklarını bu tarihe kadar tamamlaması ricasında bulunan Oktay, belediyenin de çalışmalarını bu tarihe kadar bitireceklerini söyledi.

1 Nisan’da İngilizler geliyor

Marmaris’in ana pazarı olan İngiltere’den güzel haberler geldiğini ifade eden Oktay, “1 Nisan itibari ile İngiltere’den uçuşlar başlıyor. Son gelen rakamlara göre 1 Nisan-1 Kasım aralığında Dalaman Havalimanı’na programlanan toplam uçak koltuk sayısı 1 milyon 250 bin sayılarında. Rusya, Ukrayna ve diğer ülkelerle birlikte değerlendirdiğimizde çok çok büyük bir olumsuzluk yaşamazsak 1 milyon 800 bin civarında turist bekliyoruz. Bu, bugüne kadar ki en yüksek rakam” dedi.

“Güzel bir sezon bizleri bekliyor” diyen Oktay, “Misafirlerimiz geldiğinde kötü bir görüntü vermeyelim. Derin yaralar aldık ancak bunların üstesinden hep birlikte geleceğiz” ifadelerini kullandı.

Kardeş ziyareti

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay ve meclis üyelerinden oluşan bir heyet Marmaris’in kardeş şehri Tataristan’ın Nijnekamsk kentini ziyaret etti. İki şehir arasındaki ilişkileri güçlendirmek ve 2022 yılında yapılacak ortak projeleri belirlemek için yapılan ziyarette Marmaris heyetini Nijnekamsk Belediye Başkanı Ramil Mullin karşıladı.

Beş başlık

Eğitim, turizm, kültür sanat, spor, ekonomi alanında birçok ortak çalışmanın öngörüldüğü bir işbirliği protokol imzaladıklarını belirten Başkan Oktay, “İki şehir arasındaki çalışmaları artıracağız” dedi. Marmaris heyetinin ziyareti 28 Ocak Cuma’ya kadar devam edecek.