Geri Dön

12 yıllık tesis eylülde hizmette

12 yıllık tesis eylülde hizmette

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, BASKİ Kepsut Atık Su Arıtma Tesisi’nde incelemelerde bulundu. Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul’un da eşlik ettiği ziyaretlerde şehir içinde oluşturulacak prestij sokak projeleri ve Kepsut Atık Su Arıtma Tesisi’nin inşat çalışmaları incelendi. Cankul, coğrafi durumundan dolayı ilçeye atık su arıtma tesisinin yapılmasının zorunlu hale geldiğini, tesisin tamamlanması için 11-12 yıldır büyük bir çaba sarf ettiklerini belirtti.

Bitki de yetişecek

Tesisin 2020’nin eylül ayında hizmete gireceğinin müjdesini veren Başkan Yılmaz da,  “Kurulumu ve kullanımı daha ekonomik sistem sayesinde deniz kenarlarındaki bölgelerin atık suyunu kolay arıtacak. Cam bir fanus içinde olacak sistemde bitkiler yetiştirilecek. Bu sayede görüntü ve koku kirliliği sıfıra indirilecek” dedi.

Sokağa çıkma yasağında gezdirdiği köpek kendisine saldırdıBeslenmesi yasak olan Dogo Argentino cinsi köpekleri sokağa çıkma yasağının olduğu gün gezdiren 4 kişi, büyük bir şok yaşadı. Köpeklerden birisi, bir anda saldırganlaşıp güçlü çenesi ile ısırdığı arkadaşlardan birisinin ayağını uzun süre bırakmadı. Yerde sürüklenen genç kişiyi, mahalleleli güçlükle kurtarırken, dehşet anları saniye saniye kameraya yansıdı

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber