Geri Dön

‘2019, denizcilerin yılı olacak’

Türkiye’yi yurtdışında tanıtma çalışmalarına geçtiğimiz yıl ara vermeden devam eden denizciler, 2019 yılına da hızlı başladı.

‘2019, denizcilerin yılı olacak’

İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi, 19-27 Ocak günlerinde, 90 ülkeden 2 bin civarında katılımcı ve 250 bin ziyaretçiyle Avrupa’nın en büyük denizcilik fuarı Boot Düsseldorf’a katılacak.

Bakan Ersoy’dan destek

Tasarruf nedeniyle bu yıl bazı fuarlara milli katılımın iptal edildiğini ifade eden İMEAK Deniz Ticaret Odası Şube Başkanı Yusuf Öztürk, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un denizcilerin isteğini kırmayarak Boot Düsseldorf ve Seatrade Kruvaziyer Fuarı’nı destek kapsamındaki fuarlar listesine yeniden koyduğunu açıkladı. Turizm sektörünün 2017’den itibaren yeniden yükselişe geçtiğini vurgulayan Öztürk, “Almanya’da yapacağımız tanıtımlarla birkaç yıl içinde iki milyon, ardından beş milyon ziyaretçi rakamını yakalayacağız” dedi.

KKTC'den gelen 332 kişi Karaman'da yurda yerleştirildiKKTC'den gelen 332 kişi, yeni tip corona virüs (Covid-19) önlemleri kapsamında Karaman'da Kredi Yurtlar Kurumuna (KYK) bağlı yurda yerleştirildi.
Safiye Soyman ve Faik Öztürk'ün soğan mücadelesiSafiye Soyman ile eşi Faik Öztürk, salgın nedeniyle eve kapandı. Karantinadaki eğlenceli anlarını paylaşan çiftin videoları beğeni topluyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber