Geri Dön
Ege26 mahalleye 200 milyonluk yatırım

26 mahalleye 200 milyonluk yatırım

MANİSA Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün başkanlığında MASKİ Genel Müdürlüğü’nün 1. Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı. 2020 faaliyet raporu onaylandı.

26 mahalleye 200 milyonluk yatırım

Başkan Ergün, “Gönül istiyor ki daha fazla yatırım yapalım. Ama imkanlar ve şartlar neyse o yapılıyor. Büyükşehir olduktan sonra yaptığımız yatırımlarla çevreyi koruyoruz” dedi. Gelir gider dengesinin önemine değinen Ergün, “26 mahallede 200 milyon lira civarında olan altyapı çalışmalarımız ve atıksu arıtma tesisinin inşaatları devam ediyor. MASKİ’nin dişinden tırnağından artırarak yaptığı projeler. 26’yı 126 hatta 226 yapmak istiyorum” dedi.

Çarşı için Ergün’e yetki

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Şehzadeler’a bağlı Çarşı Bulvarı ile Dr. Sadık Ahmet Caddesi arasında kalan alanda sağlıklaştırma yapılması amacıyla Şehzadeler Belediyesi ile protokol imzalanması için Başkan Cengiz Ergün’e yetki verildi.

Kırkağaç’a müjde

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz, MHP ve AK Parti İlçe Başkanları ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyelerini makamında ağırladı. Ziyarette, Kırkağaç heyeti, Büyükşehir tarafından Bademli Mahallesi’ne yapılacak olan hayvan içme suyu göleti için de yer tahsisi protokolü imzalandı. Önümüzdeki günlerde gölet için çalışmaların başlayacağını belirten Ergün, üreticilere hayırlı olmasını diledi.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler