Geri Dön
Ege28 milyon liralık miras paylaşıldı

28 milyon liralık miras paylaşıldı

İzmir’de, geçen martta hastanede yaşamını yitiren Batıçim Yönetim Kurulu üyesi ve İzmir vergi rekortmeni Sevinç İzmirlioğlu’nun (79) mahkemelik olan 28 milyonluk hisse senetleri, anlaşma sağlanması üzerine mirasçılara pay edildi

28 milyon liralık miras paylaşıldı

Feyyaz Nurullah İzmirlioğlu ile evlenen ve çocuğu olmayan Sevinç İzmirlioğlu, ölünce 55 milyon liralık hisse senedi, 22 milyon lira nakit para, 16 milyon 300 bin liralık gayrımenkul olmak üzere toplam 93 milyon 300 bin liralık servet bıraktı. Miras, Batıçim Batı Anadolu Çimento A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı F. Nurullah İzmirlioğlu, Sevinç İzmirlioğlu’nun ölen kardeşi Yener Tınas’ın kızları İzim Tınas Tuncer, Sevinç Tınas İşler ile kızkardeşleri Türkan Baltalı ve Yıldız İzmirlioğlu’na kaldı.
Paylaşıma karşı çıktıAncak Feyyaz Nurullah İzmirlioğlu, 28 milyon 656 bin liralık hisse senedine eşinin, yeni Medeni Kanun’un mal rejimi hükümlerine dayalı olarak, 01.01.2002 tarihinden sonra sahip olduğunu, Batıçim hisse senetlerinin yarısının, paylaşılacak olan eşine ait mal varlığı içinden çıkartılıp kendisine verilmesi veya bedeli olan 28 milyon 656 bin liranın ödenmesi, daha sonra da kalan hisse senetlerinin yarısının miras payı olarak kendisine verilmesi için dava açtı. İzim Tınas Tuncer, Sevinç Tınas İşler, Türkan Baltalı, Sedef Üstüner ve Yıldız İzmirlioğlu, İzmirlioğlu’nun açtığı davaya karşı çıktı.
VazgeçtiSon duruşmada İzmirlioğlu’nun 28 milyonluk hisse senedi talebinden vazgeçtiğini belirten anlaşma mahkemeye sunuldu. Hakim de tarafların sulh olduğunu belirtip davayı bitirdi. İzmirlioğlu, hisse senetlerinden 7 milyon 651 bin lira alırken, kalan 21 milyon lira dört kişi arasında pay edildi. Mirasçıların Sevinç İzmirlioğlu’ndan kalan nakit 22 milyon lirayı da paylaştıkları, gayrımenkulleri ise henüz paylaşmadıkları öğrenildi.